Z książką na rowerze

29 lipca 2015 roku, Filia w Białej Gminnej Biblioteki Publicznej w Rząśni zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników wycieczkę rowerowa połączoną z czytaniem w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestnicy spod placówki wyruszyli o godzinie 16-ej. W wyprawie wzięło udział jedenaścioro dzieci i dwie osoby dorosłe. Punktem docelowym były pobliskie Peciaki, gdzie na łące rowerzyści rozłożyli koce i rozpoczęli piknik czytaniem książki Barbary Gawryluk "Dżok, legenda o psiej wierności". Historia Dżoka nie jest łatwa. A jednak przepiękna i pouczająca. Bo któż potrafi być tak oddanym, jak nie pies?             Kolejnym punktem dnia była  "Piknikowa gra planszowa w kolory". Oczywiście, jak na piknik przystało, nie zabrakło wcześniej uszykowanych przepysznych przekąsek. To jednak nie wszystko, co przygotowano dla małych czytelników.     Otóż odwiedzili oni jeszcze siedzibę Koła Łowieckiego "Perkoz". Cała wyprawa przebiegła bardzo pomyślnie. Udało nam się połączyć czytanie z ruchem na świeżym powietrzu oraz dobrą zabawą.