"Opowieści pana Rożka" w Białej

Dnia 12 czerwca Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni, Filia w Białej zorganizowała spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Gościliśmy 11 dzieci i 3 osoby dorosłe. Omówiona została książka "Opowieści pana Rożka" Małgorzaty Gutowskiej- Adamek.

Pan Rożek, wędrowny sprzedawca lodów o smaku baśni, opowiada dzieciom trzy niezwykłe historie, o marzeniach, które nadają życiu sens, o pragnieniu bycia potrzebnym oraz o tym, że szczęście czasem jest na wyciągnięcie ręki- wystarczy tylko je dostrzec.

Klubowicze bardzo aktywnie uczestniczyli w dyskusji na temat książki. Historia pana Rożka rozbudziła wyobraźnię dzieci, które chętnie odpowiadały na pytania, a później wykonały rysunki związane z tymi pięknymi baśniami.