O "Dynastii Miziołków" Joanny Olech

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
  • img_0586
  • img_0588
  • img_0589
  • img_0590
  • img_0593

Na majowym spotkaniu naszego DKK omawialiśmy książkę Joanny Olech "Dynastia Miziołków". Nasz klub pozostaje w dalszym ciągu żeński, bo godzinami o książkach przychodzą dyskutować same dziewczęta, na ostatnim spotkaniu było ich 6. Spotkanie rozpoczęłyśmy od przedyskutowania kwestii, kto może zostać pisarzem, czy jest to zawód, którego można się wyuczyć? Czy istnieją szkoły przygotowujące do tej profesji. Inspiracją do podjęcia takiej dyskusji był niewątpliwie wyuczony zawód (grafik) Pani Joanny Olech. Następnie dyskutowaliśmy nad formą omawianej książki. Klubowiczki stwierdziły, że jej pamiętnikarska forma to niewątpliwa zaleta. Dynastię można przeczytać "od deski do deski", ale później można wracać do jej lektury wybierając ulubione fragmenty. Każda z uczestniczek przeczytała na głos ulubiony fragment opisujący perypetie Miziołka, jego rodziny i przyjaciół. Uczestniczki nazwały książkę "dającą radość czytania".

Następne (ostatnie przed wakacjami) spotkanie naszego DKK odbędzie się 12 czerwca a porozmawiamy wtedy o książce Ewy Nowak pt. "Koleżaneczki".

Jola Zabłocka
Moderator DKK przy MBP Łódź-Widzew FB nr 3