Podyskutowaliśmy z pisarką Martą Fox

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
  • img_0526
  • img_0528
  • img_0530
  • img_0532
  • img_0534
  • img_0538
  • img_0542
  • img_0545

W ramach projektu Dyskusyjny Klub Książki działającego przy MBP Łódź - Widzew Filia nr 3, odbyło się 7 maja 2008 roku spotkanie z pisarką Martą Fox. Na spotkanie z poetką, powieściopisarką i eseistką przyszła nie tylko młodzież, ale również dorośli czytelnicy. Przybyły również wszystkie uczestniczki naszego DKK i innych DKK działających w bibliotekach widzewskich. Na spotkaniu obecna była także łódzka pisarka Pani Grażyna Bąkiewicz, zaproszona osobiście przez Panią Martę Fox. Pasjonującą, pełną humoru opowieść o swojej twórczości rozpoczęła  od książki pt. "Magda. doc.", której kontynuacją są: "Paulina. doc." i "Paulina w orbicie kotów". Ta ostatnia obok "Kaśki Podrywaczki" to najnowsze pozycje autorki. Na pytanie czy w swoich książkach autorka opisuje autentyczne historie Pani Marta Fox odpowiedziała, że na pewno są inspiracją do ich opisania. Tak było m.in. z cyklem Pierwsza miłość. Autentyczne są natomiast historie w "Coraz mniej milczenia: O dramatach dzieciństwa bez tabu". Autorka podzieliła się z nami prywatnymi przeżyciami związanymi z pisaniem tych dramatycznych historii. Krótkie opowieści pisarki o swoich książkach jednym czytelnikom przypominały ich lekturę , innych zapewne do lektury zachęciły. Wydawnictwo "Akapit Press" umożliwiło czytelnikom spotkania zakupienie ostatnio wydanych książek Marty Fox, które pisarka podpisywała. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, który przygotował personel Biblioteki.

Jola Zabłocka
Moderator DKK przy MBP Łódź-Widzew FB nr 3