"Amelka" Katarzyny Majgier optymistyczna książka dla dorosłych i "dla dzieci też"

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
  • img_0490
  • img_0491
  • img_0492
  • img_0493

Spotkanie kwietniowe DKK  MBP Łódź-Widzew w Filii nr 3 odbyło się 24.04.2008r. o godz. 15. Na spotkanie przyszło 5 osób. Spotkanie przebiegło w bardzo wesołej atmosferze, ponieważ przygody Amelki, tytułowej bohaterki książki Katarzyny Majgier wszystkich bardzo ubawiły. Opowiedziałyśmy sobie w wielkim skrócie perypetie Amelki, jej licznego młodszego rodzeństwa i kolegów. Książka była punktem wyjścia w dyskusji czy warto mieć marzenia i co robić, żeby je urzeczywistnić. Biorące udział w dyskusji orzekły, że w książce znajduje się sporo fragmentów afirmujących czytelnictwo. Rozmawiałyśmy także o rodzinach wielodzietnych, bo w takiej wychowywała się Amelka. Ostatnim tematem poruszonym w dyskusji, a lekturą ksiązki sprowokowanym był temat przyjaźni dziecięcych i przyjaźni między dorosłymi. Ponieważ spotkanie było dłuższe niż zaplanowano, zdążyłyśmy przeczytać tylko jeden wiersz Jana Twardowskiego pt. "Kiedy mówisz". Na naszych spotkaniach zawsze raczymy się ciastem i słodkimi napojami. Zaplanowałyśmy sobie także majowe spotkanie.

Jola Zabłocka
Moderator DKK przy MBP Łódź-Widzew FB nr 3