"Język Trolli" - tom 15 "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
  • img_0388
  • img_0390
  • img_0393

28.02.2008r.(czwartek) o godz. 15 odbyło się w MBP Łódź - Widzew Filia nr 3 drugie już "czwartkowe" spotkanie DKK, w którym wzięły udział 4 osoby. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji krótkiego biogramu Małgorzaty Musierowicz. Następnie uczestnicy podzielili się opinią na temat przeczytanej książki. Stała się ona punktem wyjścia do nakreślenia drzewa genealogicznego rodziny Józinka Pałysa. Krańcowo różna była w oczach uczestników spotkania rodzina Staszki Trolli.Puentą dyskusji była opinia, że książkę Małgorzaty Musierowicz mogą czytać zarówno dzieci jak i dorośli i na tym polega pisarski fenomen autorki, że trafia do czytelników różnych pokoleń.Na zakończenie spotkania, które trwało ok.1,5 godziny wybraliśmy książkę, która będzie przedmiotem marcowego spotkania. Uczestnicy spotkania zaproponowali,aby po zakończeniu dyskusji nad książką mogły głośno czytać wiersze wdług własnego wyboru. Pomysł bardzo się wszystkim spodobał.

Jola Zabłocka
Biblioteka: Łódź-Widzew FB nr 3