Relacja ze spotkania majowego "Simon oraz inni homo sapiens"Becky Albertalli

23 maja 2017 roku w bibliotece przy ul. Jurczyńskiego 30 A w Łodzi odbyło się spotkanie Klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książek. Tematem dyskusji była powieść pt.: „Simon oraz inni Homo Sapiens” autorki Becky Albertalli. Książka jest powieścią młodzieżową, opowiadającą o ukrywającym swoją orientację seksualną szesnastoletnim Simonie. Chłopak ma zgraną paczkę przyjaciół oraz udziela się w kółku teatralnym. Nikt z jego znajomych nie zna prawdy o jego zainteresowaniach płcią przeciwną. Kiedy przypadkiem treść wiadomości napisanej przez niego, wpada w niepowołane ręce, istnieje ryzyko, że jego sekret ujrzy światło dzienne. Czy tak się stanie...? Lektura ta zawiera sporo humoru oraz szkolnych dramatów i to wszystko razem sprawia, że czyta się ją jednym tchem. Powieść ta pomimo niecodziennego i trudnego problemu, mile zaskoczyła Klubowiczów. . Następne spotkanie DKK odbędzie się 13 czerwca 2017. Spotkamy się z bohaterami książki autorki Gayle Forman „Zostań, jeśli kochasz”.