Relacja ze spotkania grudniowego "Czarne Serce" Elisa Puricelli Guerra

W świątecznym nastroju dnia 20 grudnia w bibliotece przy ul. Jurczyńskiego 30 A odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książek. Udział wzięło 6 osób. Klubowiczki rozmawiały na temat książki pt. „Czarne Serce” włoskiej autorki dla młodzieży Elisy Puricelli Guerra.

Bohaterką powieści jest Viola, która jest zwykłą nastolatką i lubiacą spędzać dużo czasu  na czytaniu. Swoją ulubioną powieść nosi na lekcje i tam czyta, żeby nie zamartwiać się zniknięciem jednej z trzech ciotek, z którymi mieszka, znanej jako Cornelia Wyndham – sławna autorka książek dla dzieci. I tak właśnie zaczynają się poszukiwania Cornelii przez media, policję, ale i Violę oraz tajemniczego Narcissusa. Zakończenie całej historii było tak zaskakujące, że aż wydawało się niemożliwe...

Klubowiczki stwierdziły, że powieść jest godna polecenia. Czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Dodatkowym atutem książki było wprowadzenie elementów fantastyki, które nadawały powieści wiele tajemniczości i nieprzewidzianych zwrotów akcji. Na końcu spotkania nasze Klubowiczki otrzymały upominki świąteczne.