Relacja ze spotkania grudniowego "10 stron świata" Anna Onichimowska

Dnia 22 grudnia 2015 spotkał się Dyskusyjny Klub Książki działający przy ul. Jurczyńskiego 30 A (Filia nr 3). Rozmawialiśmy na temat książki znanej i lubianej autorki dla dzieci i młodzieży Anny Onichimowskiej „10 stron świata). W spotkaniu udział wzięło 5 osób.Bohaterami 10 krótkich opowiadań są bohaterzy, którzy mają 15 lat. Żyją w różnych miejscach na ziemi m. in.: Kolumbii, Holandii, Indiach, Stanach Zjednoczonych. Książka porusza wiele problemów społeczno-kulturowych, poziomu zamożności społeczeństwa i regulacji prawnych i zwyczajowych.Kolumbijka Cesaria, która zarabia na życie własnym ciałem, marzy, by zostać sławną tancerką samby, Emma dunka musi poradzić sobie z problemem, jakim jest dla niej ślub matki z wieloletnią przyjaciółką, Madżid, pakistańczyk mieszkający w USA, który wbrew woli jest przygotowywany do zamachu terrorystycznego, itd. Książka bardzo spodobała się naszym Klubowiczom. Stwierdzili, że po przeczytaniu opowiadań pozostaje chwila do refleksji i przemyśleń. Jedynym mankamentem, w niektórych historiach był bark zakończenia omawianych problemów.