Relacja ze spotkania listopadowego "Betonowy ogród" Ian McEwan

Dnia 24 listopada 2015 w Filii nr 3 spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki ( 5 osób). Rozmawialiśmy na temat debiutanckiej książki Iana McEwana „Betonowy ogród”. Bohaterami powieści jest czwórka rodzeństwa Julia, Jack, Sue i najmłodszy Tom. Dzieci po śmierci rodziców uczą się przejmować ich rolę. Pozostawione same sobie w odizolowanym domu próbują sprostać codziennym problemom życia codziennego. Uczą się rozpoznawać własne uczucia i potrzeby. Brak odpowiednich wzorców wpojonych przez rodziców skutkuje podejmowaniem błędnych życiowych decyzji. W pełnej erotycznego napięcia atmosferze, dojrzewają do własnej tożsamości, odkrywają swoją seksualność, wchodząc zarazem w poplątane relacje z sobą i światem. Zdania Klubowiczów na temat przeczytanej powieści były podzielone. Część z nich zainteresowała pełna dziwnych, trochę kryminalnych wydarzeń książka, pozostali byli zniesmaczeni rodzinną historią opisaną przez Iana McEwana...