Relacja ze spotkania grudniowego "Przecież Cię znam" Beata Ostrowicka

Dnia 16.12.2014 członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się po raz ostatni w tym roku. Recenzowaliśmy powieść polskiej autorki, piszącej dla dzieci i młodzieży, Beaty Ostrowickiej, pt. „Przecież Cię znam”. W spotkaniu uczestniczyło 6 osób. Główną bohaterką książki jest Laura, która mieszka tylko z mamą, z ojcem spotyka się okazjonalnie, ponieważ rodzice są po rozwodzie. Laura większość swojego wolnego czasu spędza opiekując się siostrzenicą Weroniką, od czasu do czasu pomaga starszej pani Wandzie i udziela trzy razy w tygodniu korepetycji. Dziewczyna ma dwie najlepsze przyjaciółki: Szarą i Dominikę, a także przyjaciela Błażeja. Wiele osób mylnie traktuje Laurę i Błażeja jako parę. Nigdy jednak Błażej nie będzie jej chłopakiem, ponieważ przyznaje się w tajemnicy, że jest homoseksualistą. Książka Beaty Ostrowickiej jest powieścią o przyjaźni trudnej, ale pięknej. Rozmawialiśmy o tym, jak to jest być przyjacielem, tym prawdziwym i najdroższym, o jakim się marzy, co to jest przyjaźń, czy istnieje przyjaźń pomiędzy gejem a kobietą? Dużym atutem powieści jest dbałość o realia, a także ukazanie faktu, że życie potrafi być okrutne i niesprawiedliwe. Książka napisana została prostym i zrozumiałym językiem na miarę XXI w. Jedynym zarzutem, jaki mieli Klubowicze było to, że autorka przy pisaniu powieści posiłkowała się masą przekleństw, co nie podobało się naszym czytelniczkom.