Relacja ze spotkania czerwcowego "Perfekcjonistka" Iwona Sobolewska

W Filii nr 3 przy ul. Jurczyńskiego 30 A dnia 3 czerwca 2014 odbyło się ostatnie, w roku szkolnym spotkanie DKK. Rozmawialiśmy o książce Iwony Sobolewskiej „Perfekcjonistka”. Uczestniczyło w nim 6 osób. Bohaterką powieści jest Julita nastolatka, która stara się zapomnieć o swojej dawnej miłości – Maćku. Chłopak wyjątkowo skrzywdził dziewczynę i zadrwił z niej. Julita jest bardzo rozczarowana zaistniałą sytuacją i postanawia stać się twardą, niepoddającą się uczuciom dziewczyną. Do perfekcji doprowadza swój wygląd i rozwój intelektualny. W szkole jest doskonale przygotowaną do zajęć uczennicą, która ma 100% frekwencję, otrzymuje najwyższe stopnie, a prace klasowe oddaje zawsze przed czasem. Dążenia do perfekcji są obroną przed nowym uczuciem. Niestety, na swojej drodze życiowej spotyka... Dawida. Dzięki nowemu chłopakowi zaczęła dostrzegać, czym tak naprawdę jest szczęście i miłość. Zaczyna doceniać siłę uczucia... Na naszym spotkaniu dyskutowaliśmy nad życiowymi dylematami głównej bohaterki, jej relacjami z przyjaciółmi, a także o odkrywaniu talentów wokalnych Julity oraz dostrzeganiu pozytywnych wartości w życiu. Powieść napisana w formie „romansu z happy endem”, momentami śmieszna, bardzo spodobała się naszym Klubowiczom.