Relacja ze spotkania styczniowego "10 minut rowerem" Ida Pierelotkin

W Filii nr 3 odbyło się Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książek (14.01.2014). Tematem naszej rozmowy była powieść polskiej autorki dla dzieci i młodzieży Idy Pierelotkin „10 minut rowerem”. W spotkaniu uczestniczyło 6 osób. Książka opowiada o szesnastoletniej Karolinie Słomce, która spędza wakacje na wsi u swoich ciotek: Felicji i Eryki. (Chłopak dziewczyny Roman wyjechał za granicę zapracować na wymarzony komputer). Pierwszego dnia pobytu spotyka tam dawnego znajomego z lat dzieciństwa – Kazka Wilczka. Chłopak jest „łamaczem niewieścich serc” obdarzonym obezwładniającym magnetyzmem. Karolina pomimo przestróg jednej z ciotek nie chce wierzyć, że Kazek podrywa wszystkie dziewczyny. Jednak po pewnym czasie sama przekonuje się o tym, jakim naprawdę jest chłopakiem Kazek. Czy dziewczyna zdoła się oprzeć urokowi Kazka? Czy będzie wierna swojemu chłopakowi? Jakie będą tego konsekwencje? Książka warta przeczytania. Jedynym mankamentem powieści, jak stwierdzili nasi uczestnicy jest brak zakończenia.... Na następnym spotkaniu, które odbędzie się 25 lutego 2015 o godz. 16:00 poznamy bohaterów powieści Marcina Pałasza „Dziwne przypadki Ferdynanda Szkodnika”