Relacja ze spotkania wrześniowego "Licencja na zakochanie" Marcin Pałasz

Pierwsze po wakacjach spotkanie DKK w Filii nr 3 odbyło się 24 września 2013 roku. Wzięło w nim udział sześć osób. Rozmawialiśmy o książce Marcina Pałasza pt. „Licencja na zakochanie”. Zanim jednak przeszliśmy do omawiania lektury, każdy z uczestników powiedział kilka słów o sobie. Z radością przywitaliśmy nową uczestniczkę, jak i stałych bywalców spotkań. Potem nadszedł czas na wyjaśnienie czym są Dyskusyjne Kluby Książki
i przypomnienie zasad kulturalnej dyskusji.

Uczestnicy opowiedzieli o swoich wrażeniach z lektury książki Marcina Pałasza. Powieść ocenili jaką lekką, zabawną, choć niezbyt dokładnie oddającą współczesne realia oraz zachowania dzisiejszych trzynastolatków. Bohaterowie „Licencji na zakochanie” spędzają wakacje w mieście. Gucio, pulchny okularnik, stara się przeobrazić w przystojniaka, aby zdobyć serce swej dobrej  „kumpelki”, Lutki. Pomaga mu w tym nowy kolega, Bąbel. Lutka z kolei, przeżywa zauroczenie Piotrkiem, ideałem chłopięcej urody, synem bogatych rodziców, znawcą dobrych manier i koneserem potraw tyle wykwintnych co dziwacznych.  Dziewczyna z czasem dostrzega w swym wybranku poważne wady: otóż chłopak wiecznie narzeka, boi się bakterii, oschle traktuje swego dziadka. Piotrek nie ma właściwie przyjaciół, więc Lutka spędza z nim czas, choć jednocześnie dostrzega przemianę Gucia i jego uczucie do niej. Książka obfituje w bardzo zabawne sceny i dialogi, czyta się ją szybko i przyjemnie. Na pewno rozpogodzi każdego, kto sięgnie po nią w jesienny wieczór.

Na koniec podzieliliśmy się wspomnieniami z naszych wakacyjnych wyjazdów. Kolejną naszą lekturą będzie „Celebrytka” Katarzyny Lewcun, a spotkanie odbędzie się
29 października o godz. 16.