Relacja ze spotkania kwietniowego "Gdybym była czekoladą" Katarzyna Majgier

W dniu 30 kwietnia 2013 odbyło się w Filii nr 3 kolejne spotkanie DKK. Uczestniczyły w nim 3 osoby. Tematem dyskusji była książka Katarzyny Majgier „Gdybym była czekoladą”. Bohaterką powieści jest gimnazjalistka Ania i jej koleżanki. Dziewczyny wracają do szkoły po wakacjach i poznają nową wychowawczynię. Tajemnicza pani Afrodyta Wizgalska nie tylko robi wrażenie swoimi drogimi i wystrzałowymi torebkami i bucikami, ale także „psychoterapeutycznym” stylem prowadzenia godzin wychowawczych. Tymczasem tata Ani nie ma chwilowo pracy, zabiegana mama utrzymuje rodzinę, a w domu rządzi babcia, która nieustannie krytykuje wnuczkę i daje jej staromodne rady. Maks, sympatia Ani, rzadko się do niej odzywa, poza tym dziewczyna podejrzewa, że cała klasa uważa ją za nudną kujonkę. Wszystkie te nastoletnie żale i problemy Ania przelewa na karty pamiętnika i – wbrew swoim obawom – całkiem dobrze sobie z nimi radzi. W książce nie brakuje też zabawnych sytuacji i humorystycznych dialogów między bohaterami. Uczestniczki kwietniowego spotkania dyskutowały na temat tytułu i okładki książki, a rozważaniom tym towarzyszył czekoladowy poczęstunek. Następnie przypomniałyśmy sobie w skrócie treść i bohaterów powieści, jak również tematykę pozostałych książek autorki z tej serii. Rozmawiałyśmy o problemie niskiej samooceny nastolatek, a także dzieliłyśmy się spostrzeżeniami na temat pisania pamiętników, blogów, aktywności na forach internetowych i portalach społecznościowych. Klubowiczki stwierdziły, że bliższa im jest tradycyjna forma pamiętnika, który można wziąć do ręki czy schować pod poduszką. Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 28 maja 2013 o godz. 16:00. Zapraszamy do rozmowy o książce Marty Fox pt. „Pierwsza miłość”.