Relacja ze spotkania majowego "Janusz Korczak i jego gorące serce"

W ramach obchodów Roku Janusza Korczaka Filia nr 3 zorganizowała wyjątkowe spotkanie DKK. Dyskusja odbyła się 29 maja 2012 r. i była poświęcona  "Januszowi Korczakowi i jego gorącemu sercu". W imprezie uczestniczyły 4 osoby. W tym roku obchodzimy 70 rocznicę śmierci Janusza Korczaka oraz 100 rocznicę założenia przez niego Domu Sierot przy ul. Krochmalnej w Warszawie. Moderator Elżbieta Kawula przedstawiła Klubowiczom smutną biografię tego niesamowitego człowieka. Uczestnicy dowiedzieli się jak wielkim był prekursorem działań na rzecz praw dziecka i równouprawnienia. W naszym Klubie promowaliśmy główne idee Korczaka i zapoznaliśmy się, z niektórymi esejami pochodzącymi ze zbioru "Prawideł życia". Eseje w przystępny sposób wyjaśniły młodym uczestnikom skomplikowane reguły rządzące naszym życiem. Podczas spotkania przeczytaliśmy słynne cytaty J. Korczaka: ...nie ma dzieci - są ludzie, ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć", "...bez pogodnego dziecięctwa całe życie jest kalekie". Nasi Klubowicze stwierdzili, że nie zapomną nigdy tej niezwykłej osobowości, jak żył i umarł z dziećmi, które bardzo kochał.