Relacja ze spotkania styczniowego "Apetyt na kwaśne winogrona" Ireny Matuszkiewicz

24 stycznia 2012 w Filii nr 3 odbyło się spotkanie DKK. Klubowicze dyskutowali o książce Ireny Matuszkiewicz "Apetyt na kwaśne winogrona". W spotkaniu uczestniczyły 4 osoby. Książka wzbudziła wiele pozytywnych emocji. Nasi dyskutanci chętnie rozmawiali o licznych problemach, z jakimi musiała się zmierzyć główna bohaterka. Lilka to 16-letnia licealistka, która pozbawiona na 8 miesięcy opieki rodziców. Na swojej drodze napotyka wiele trudności  życia codziennego: konflikty w szkole, rodzinie oraz pierwsze miłosne zauroczenie. Jednak nie załamuje się i dokonuje słusznych wyborów. Na koniec spotkania wyjaśniliśmy tytuł książki i stwierdziliśmy, że Lilka nie uległa pokusie na kwaśne winogrona, a egzamin z dojrzałości zdała celująco. Jej zachowanie w różnych sytuacjach życiowych staje się wzorem do naśladowania wśród współczesnej młodzieży. Następne spotkanie odbędzie się 28 lutego 2012 o godz. 16:00, omówimy książkę Thea Beckmana "Krucjata w Dżinsach". Serdecznie zapraszamy!!!