Październikowe spotkanie z "Hanią Banią"

Październik - na dworze zimno i wieje wiatr, a w Bibliotece upalnie i zabawnie, ponieważ nasz klub DKK spotkał się ponownie by podyskutować o książce. Dobrego humoru trzem klubowiczkom dostarczyły opowieści z życia Hanny Bakuły zebrane w powieści Hania Bania.

Panienka Bania lub po prostu Hania Bania jest sześcioletnią dziewczynką, która jest niemożliwie nieznośna, oszukuje, „kombinuje”, a przede wszystkim ciągle je, pałaszuje, podjada. W centrum zainteresowania Hani jest jedzenie i dlatego naszą dyskusję rozpoczęłyśmy od zabawy „Przyjęcie u Hani”. Każda z klubowiczek została poczęstowana obiadem z trzech dań. Na talerzach prowadząca rozdała uczestnikom karteczki z nazwami dań, które miały duże znaczenie w życiu głównej bohaterki omawianej książki, losując kolejne dania omawiałyśmy co mają wspólnego z historiami Hanny Bakuły. Nasze przyjęcie było wyborne i żadne danie nie mogło się powtórzyć, był makaron odsmażany na maśle, oczywiście przypalony, którego Bania nie znosiła. Pojawiły się także kożuchy na mleku, suchy chleb pieczony na maśle, barszczyk z uszkami, których zawsze brakowało, ponieważ panienka Bania je z zapałem wyjadała, a także śledzie i boczek.

W kolejnej części naszego spotkania idąc za przykładem Hanny Bakuły powspominałyśmy  wypadki, wpadki i humoreski z naszego dzieciństwa. Było śmiesznie, refleksyjnie, a czasem groźnie, ale wszystko dobrze się skończyło tak jak i nasze październikowe spotkanie Klubu DKK.

W listopadzie omówimy książkę Amy G. i kłopoty z chłopakami Sarah Webb.