Relacja ze spotkania "Trzynastka na karku" Katarzyny Majgier

We wtorkowe popołudnie 25 stycznia 2011 spotkały się Klubowiczki Dyskusyjnego Klubu Książek. Spotkanie odbyło się w Filii nr 3 MBP Łódź-Widzew. Przedmiotem naszej dyskusji była znakomita książka polskiej autorki Katarzyny Majgier „Trzynastka na karku”. Książka została w 2006 roku nominowana do nagrody IBBY w kategorii „Książka Roku”.

W imprezie uczestniczyły 3 osoby.

Ta współczesna i młodzieżowa powieść „tryska” dobrym humorem. Czytając „Trzynastkę...” napisaną w formie pamiętnika możemy wiele ciekawego dowiedzieć się

o głównej i sympatycznej bohaterce – Ani. Książka porusza liczne problemy z jakimi „boryka się” trzynastoletnia dziewczynka: pierwsza miłość, dojrzewanie, rzeczywistość dnia codziennego, rodzinne tajemnice i fanaberie nauczycieli w szkole. Klubowicze zgodnie stwierdzili, że jest to świetna powieść, która została napisana takim, językiem jakim posługuje się młodzież w świecie współczesnym. Dyskutanci polubili nie tylko Anię, ale i samą autorkę Katarzynę Majgier, która swoim stylem pisania umiała trafić w serca młodego czytelnika. Dyskusja nad książka trwała 1 godzinę i zyskała szeroki aplauz. Okazało się, że niektóre osoby powieść czytały dwukrotnie. Jesteśmy pewni, że każdy czytelnik, który sięgnie po tę lekturę to na pewno nie będzie się nudził. Książkę czyta się jednym tchem! A już za miesiąc odbędzie się kolejne spotkanie z „Anią” bohaterką książki Barbary Ciwoniuk.

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
  • dkkd1
  • dkkd2