Relacja ze spotkania "Zuźka w necie i w realu" Dorota Suwalska

Normal 0 21

Wykaz z działalności DKK – listopad

Listopadowe spotkanie klubu DKK odbyło się 30.11.2010. o godz. 16:00.

W spotkaniu z powodów niesprzyjającej aury wzięło udział tylko 5 osób. Tematem naszego spotkania była książka Doroty Suwalskiej „Zuźka w necie i w realu”.

Opowieść o Zuźce, czwartoklasistce z głową pełną pomysłów jest zabawna i pouczająca. Autorka ukazuje nam codzienne perypetie Zuźki, w rodzinie w szkole, ale również i w świecie Internetu. Dziewczynka ma „w realu” wielu przyjaciół, wspaniałych rodziców i brata, a także wiele zainteresowań – biologię, filmy, zagadki detektywistyczne, lecz mimo to bardzo chce zaistnieć w „necie”, ponieważ uważa że już wszyscy są w sieci, to ona musi tam być.

Autorka poprzez zabawne sytuacje ukazuje poważne problemy i zagrożenia, które czyhają na młodzież w „sieci” . Zuźka uczy się jak bezpiecznie korzystać z „czatów” czego się wystrzegać i co można podawać oraz zamieszczać w sieci, a czego nie wolno. Z pomocą rodziny, koleżanek i nauczycieli, główna bohaterka dowiaduje się jaką przyjemnością jest korzystanie z Internetu jeśli zna się wszystkie dobre i złe strony.

Na spotkaniu nasi „klubowicze” wzięli udział w zabawie o nazwie „balonik”, na początku wypisaliśmy zagrożenia płynące z Internetu, a następnie co nam dobrego daje globalna sieć WWW. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że jeśli korzystamy z Internetu mądrze to nic złego nam nie grozi. Na koniec spotkania uczestnicy stworzyli stronę tytułową bloga głównej bohaterki, Zuźki.

Na następnym spotkaniu naszego klubu omówimy książkę Akcja „Chłopaki” Barbary Stenki.