"Róże w garażu" Agnieszki Tyszki

Pierwsze spotkanie w 2009 r. odbyło się 29 stycznia. Dyskutanci stawili się w licznej grupie 9 osób, by porozmawiać o książce Agnieszki Tyszki "Róże w garażu". Akcja powieści toczy się w wakacje, więc na moment zapomnieliśmy o zimnie za oknem i wspominaliśmy letnie przygody i wakacyjne wyjazdy. Na pytanie czy ktoś nudził się na wakacjach, nie było potwierdzenia. Okazuje się, że nawet z pozoru nieciekawe miejsca, mogą być intrygujące, kryć w sobie wiele zaskakujących możliwości. Wystarczy odrobina wyobraźni by przeżyć niezwykłą przygodę.

W książce Agnieszki Tyszki roi się od tajemnic. Każdy bohater ma swoją koncepcję rozwiązania Tajemnicy Garażu. Co więcej - każdy z nich ma swoją TAJEMNICĘ. Doszliśmy do wniosku, że dzięki temu jest ciekawiej. Wszyscy tak naprawdę lubimy mieć tajemnice, a już bardzo chętnie odkrywamy cudze. I tu zaczyna się kolejna przygoda...

Wszystkim uczestnikom spotkania książka się bardzo podobała. Pozytywne emocje wzbudził zwłaszcza mały Lolo, który często wtrąca swoje trzy grosze do opowieści i bierze aktywny udział w poszukiwaniu odpowiedzi.

Na zakończenie spotkania klubowicze wyrazili chęć zrobienia róż techniką origami, by - nawiązując do tytułu książki - czytelnicy odwiedzający bibliotekę zastanawiali się: skąd w bibliotece tyle róż? A może ktoś postanowi odkryć tę tajemnicę?

W dyskusji wzięli udział : Dominika Malicka, Paweł Kalbarczyk, Ewelina Malicka, Malwina Waszkowska, Paulina Kalbarczyk, Paulina Malicka, Małgosia Piasecka, Kasia Jabłońska, Sandra Trzmiel.

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
Dorota Dziedzic
Moderator DKK przy MBP Łódź-Widzew FB nr 3