„Sezon na zielone kasztany” Barbara Kosmowska

25 czerwca 2015 r. mieliśmy kolejne spotkanie Dyskusynego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży działającego przy Gminnej Bibliotece Pubilicznej w Lutomiersku. Tematem naszego spotkania była książka autorki znanej nam osobiście. Pani Basia odwiedziła nas w zeszłym roku i pozostawiła bardzo miłe wspomnienia. Wybór należącej do niej książki „Sezon na zielone kasztany” nie był przypadkowy, gdyż chcieliśmy przypomnieć sobie spotkanie autorskie z okazji zbliżających się urodzin pisarki. Po obejrzeniu zdjęć oraz wspomnieniu miłego spotkania z autorką doszliśmy do omówienia jej książki. „Sezon na zielone kasztany” podobnie jak poprzednia książka Kosmowskiej, porusza trudne dla dzieci i młodzieży tematy związane z dorastaniem. Ten zbiór opowiadań, w których nieustannie przewijają się tytułowe kasztany i historie różnych postaci, które w dalszej części książki splatają się ze sobą, zaskakują i fascynują zarazem. Książka okazuje się bardzo pouczająca i przystępna, dzięki prostym dialogom jest odpowiednia zarówno dla dzieci jak i dla młodzieży.

Następne spotkanie zaplanowaliśmy na koniec wakacji i poświęcimy je książce pod tytułem „Ogród. Dobra opowieść na wielki smutek” autorstwa Georg Maag.