"Opium w rosole" Małgorzaty Musierowicz

W dniu 21 .02. 2014 roku o godzinie 16.00, w Bibliotece w Lutomiersku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży. W dyskusji o książce wzięło udział 7 uczestników. Omawialiśmy książkę Pani Małgorzaty Musierowicz ” Opium w rosole". Każdy z uczestników miał okazję wybrać swojego ulubionego bohatera i opowiedzieć o nim. Najbardziej przypadła dzieciom do gustu forma w jakiej została napisana książka czyli swego rodzaju pamiętnik. Podczas spotkania powiedzieliśmy sobie kilka słów o autorce Małgorzacie Musierowicz oraz o tym , że „Opium w rosole” to piąta z kolei powieść znanego cyklu „Jeżycjada”. A akcja utworu toczy się w 1983 roku w poznańskiej dzielnicy Jeżyce. Dzieciom podobało się przeniesienie do lat 80-tych poznanie tamtych realiów oraz slangu młodzieżowego tamtych czasów.

Na następnym spotkaniu, które odbędzie się 21. 03. 2014 roku o godz.16.00, omówimy książkę „Oskar i pani Róża" Érica-Emmanuela Schmitta.