Brzechwa nie dla dzieci

30 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Dyskutowaliśmy o książce Mariusza Urbanka pt. Brzechwa nie dla dzieci. Okazało się, że znany i lubiany autor wierszy dla dzieci, jest postacią kontrowersyjną. Pomimo tego, że jest poetą tak dobrze znanym, wiele faktów z jego życia, dla niektórych czytelników było zaskoczeniem. Sama książka również wzbudziła mieszane uczucia. Dopatrzono się braków formalnych, jak brak  przypisów. Niektórym czytelnikom przeszkadzał również brak opowiedzenia się przez autora za lub przeciw postawie pisarza. Po raz kolejny zastanawialiśmy się również, czy artystę należy oceniać tylko za twórczość, czy również za czyny.