VII spotkanie DKK

Sezon ogórkowy w DKK

Lipcowe spotkanie DKK miało wakacyjny charakter, ponieważ polecaliśmy sobie na letnie wyjazdy nasze ulubione książki. Wydawałoby się, że będą to pozycje łatwe, proste i przyjemne. Tymczasem klubowicze zaproponowali dwa w jednym, książki w ciekawym stylu, ale szalenie mądrej fabule, takie jak:

- „Marzenia i tajemnice”, biografię Danuty Wałęsowej, heroicznej kobiety, matki, a przede wszystkim niedocenionej żony Lecha Wałęsy, żyjącej w cieniu wielkiej polityki,

- „Bez pożegnania” Barbary Rybałtowskiej, książkę otwierającą pięciotomową sagę rodzinną. Polecająca tę lekturę czytelniczka tak utożsamiła się z bohaterami, że śledziła ich dramatyczne losy razem z mapą,

- „Czerwoną księżniczkę” Judyty Watoły i Dariusza Kortko , przedstawiającą sylwetkę Ariadny Gierek – Łapińskiej, synowej Edwarda Gierka i światowej sławy okulistki,

-„Rublowkę” Walerija Paniuszkina, czyli przewodnik po podmoskiewskim rezerwacie milionerów,

- „Bóg nigdy nie mruga” Reginy Brett, to zbiór 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu.

Odkryliśmy ciekawą zależność. Sposób czytania książek często zależy od stylu życia i wieku czytelnika. Młodsi członkowie DKK czytają szybko, zachłannie, wręcz wybiórczo. Starsi celebrują lekturę, czytają szczegółowo i potem pięknie opowiadają o przeczytanej książce, jak o najlepszym przyjacielu.