"Księżyc nad Zakopanem" - M. Nurowska

„Księżyc nad Zakopanem” – Maria Nurowska

W popołudniowy jesienny wtorek 13.10.br., po spotkaniu z pisarką p. Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie, pozostali w bibliotece, aby porozmawiać o ciekawym spotkaniu, ale i o ostatnio przeczytanej książce „Księżyc nad Zakopanem” – Marii Nurowskiej.

Jest to książka biograficzna. Pisarka opowiada o swoim dzieciństwie, młodości i dorosłym życiu. W dzieciństwie, rodzice jej byli zajęci swoją pracą i często zmieniali miejsce zamieszkania. Czuła się bardzo samotna. Poznajemy domy w których mieszkała, przeprowadzki i jej chęć znalezienia swojego miejsca  na ziemi, swojego domu, ciepłego, bezpiecznego i pięknego.

Książka ta, to rodzaj kroniki rodzinnej, pamiętnika, bo posiada też zdjęcia z albumu rodzinnego. Jest pięknym wspomnieniem życia, barwną opowieścią o zapachach domów, utraconych miłościach i poznanych ludziach.

Wszystkie panie z DKK zgodnie stwierdziły, że książka piękna, warta przeczytania i polecenia.

Następne nasze spotkanie 17 listopada. A rozmawiać wtedy będziemy o książce „Oliwkowy labirynt” Eduardo Mendozy.

Irena Kowalczyk