„Trzepot skrzydeł” Katarzyny Grocholi

26 lutego 2013 r. uczestnicy DKK działającego przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Białej Rawskiej ponownie spotkali się, aby tym razem podzielić się wrażeniami po lekturze Katarzyny Grocholi „Trzepot skrzydeł”.
„Trzepot skrzydeł” opowiada historię Hanki. Spotyka ona na swojej drodze szarmanckiego mężczyznę. Wszystkie koleżanki zazdroszczą jej świetnego męża. To nic, że miał już kiedyś żonę, ona była zła. Zostawiła go przecież bez słowa pożegnania. Elokwentny, wykształcony   i przystojny – Hanka po prostu nie mogła odmówić, kiedy poprosił ją o rękę.   Z czasem, sielankowe życie u boku błyskotliwego i wspaniałego męża, zmienia się jednak w coraz trudniejszą walkę o miłość, a czasem nawet o przetrwanie.

„Nie pamiętam pór roku ani miesięcy, nie pamiętam nic oprócz napięcia i poczucia, że po pracy trzeba jak najszybciej być w domu.”

Kolejny rodzaj uzależnienia, ale jakże silnego, szkoda, że nie wszyscy jesteśmy w stanie przyznać się do tego, że mamy problem i prosić o pomoc.