Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

DYKTANDO DKK WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ GMINY WITONIA

Z pewnością to wydarzenie zagości na dłużej w pamięci jego uczestników.

W dniu 21 listopada 2019 r. miało miejsce dyktando organizowane już po raz piąty przez koordynatora DKK przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi  Panią Kingę Siekierską we współpracy z Powiatową Biblioteką Publiczną w Sieradzu.

Członkowie Dyskusyjnego Kluby Książki przy Bibliotece Publicznej Gminy Witonia i seniorzy z „Klubu Senior+” w Witoni podjęli się niełatwego zadania. Mianowicie zmierzyli się z tekstem dyktanda autorstwa  Wiesławy Kruszek, polonistki z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym, aktywnej  klubowiczki  sieradzkiego DKK. Warto podkreślić, że Pani Wiesława Kruszek  „w bezpośrednim kontakcie z drugim człowiekiem i poprzez media społecznościowe propaguje literaturę i piękno naszego języka”.

            Tekst dyktanda związany był oczywiście z Łodzią, nawiązywał do kultowego dzieła Władysława Reymonta „Ziemia obiecana” a także do setnej rocznicy urodzin województwa łódzkiego.

Pisanie i sprawdzanie tekstu sprawiło uczestnikom ogromną radość.  Po napisaniu dyktanda odbyła się pełna emocji dyskusja o regułach pisowni i związanych z tym wątpliwościami.  Jedno jest pewne, ta nieco inna w formie inicjatywa przypominała, że warto odświeżyć sobie zasady ortografii  i z pewnością bezbłędnemu pisaniu tekstów pomaga czytanie książek.

Dziękujemy członkom Klubu „Senior+” w Witoni,  że dali się namówić  do fajnej, wspólnej zabawy, którą postaramy się powtórzyć za rok.

Moderator Anna Stolarczyk

Zastrzyk pozytywnej energii - spotkanie z Jerzym Kostowskim

Zastrzyk pozytywnej energii - spotkanie z Jerzym Kostowskim

 

 

W dniu 15 listopada 2016 r. z inicjatywy DKK przy Bibliotece Publicznej Gminy Witonia i we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej gościliśmy Pana Jerzego Kostowskiego, autora książki "Przywilej wyboru". Tym razem było to spotkanie integrujące pokolenia w Klubie Samopomocy "Stara Szkoła".

Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się jak pozytywnie wpływać na najbliższych, kiedy podejmować ważne w życiu decyzje, nie przejmować się sprawami, na które nie mamy wpływu oraz mieć pozytywne nastawienie do zmian w każdym okresie naszego życia. O tych i wielu innych zagadnieniach autor opowiedział w niezwykle ciekawy (czasami humorystyczny) i wyczerpujący sposób.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a półtorej godziny, które poświęcił nam gość spotkania, minęło bardzo szybko.

Pan Jerzy Kostowski - to człowiek ogromnej kultury i uroku osobistego, ciepła i niezwykle optymistycznego podejścia do życia, a spotkanie z nim to ogromny zastrzyk pozytywnej energii.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi