Spotkanie z Książką

Wieluń czytał "Pod chmurką"

23 kwietnia 2013 r. o godz. 18:00 Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Pięć minut dla książki. Czytamy pod chmurką".
    Przed książnicą zgromadzili się bibliotekarze, czytelnicy, członkowie Koła Teatralnego działającego przy MiGBP, młodzież i dzieci. W scenariuszu spotkania znalazły się m.in. wspólny okrzyk „Ona czyta dla mnie” oraz cytat z książki „Królowa Południa” Arturo Pereza Reverte.
    W trakcie wtorkowego popołudnia na skwerze przed Biblioteką czytaliśmy cytaty o książce, zapraszaliśmy przechodniów do wspólnego spędzania czasu przy lekturze a także zachęcaliśmy do skorzystania z wcześniej przygotowanego „szwedzkiego stołu z książkami”. W dalszej części spotkanie przed Biblioteką przerodziło się w Dyskusyjny Klub Książki. Rozmawialiśmy o ulubionych lekturach, czytaliśmy fragmenty prozy i utworów poetyckich, zachęcaliśmy do sięgania po książki.

Spotkanie z Ksiażką 2

Spotkanie z Ksiażką

Spotkanie z Ksiazka 3

4

5

Spotkanie przed Biblioteką było również okazją do zaprezentowania oferty kulturalno-oświatowej placówki. Wolontariuszki z Bursy Międzyszkolnej w Wieluniu rozdawały foldery informujące o historii i bieżącej działalności Biblioteki a dyrektor instytucji Iwona Podeszwa poinformowała zebranych o najbliższych atrakcjach przygotowanych przez MiGBP w Wieluniu.

Dziękujemy Redakcji RZW za przekazanie zdjęć.