Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Podróże Enrique" - Sonia Nazario

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 20 kwietnia o godzinie 15.30, na którym dyskutowaliśmy o książce "Podróż Enrique" - Sonii Nazario.

Oparta na faktach historia chłopca, który wyrusza w bardzo niebezpieczną podróż z Hondurasu do Stanów Zjednoczonych, aby zobaczyć swoją matkę, której nie widział wiele lat. Podczas podróży odbywającej się głównie na dachach pociągów pokonuje wiele przeszkód, aby osiągnąć swój cel.

Klubowicze uznali, że książka "Podróż Enrique" to wstrząsająca historia o miłości, tęsknocie i odwadze, którą każdy powinien przeczytać.

W spotkaniu wzięło udział 7 osób.

 

"Leksykon roślin leczniczych" - T. Lewkowicz-Mosiej

16 marca 2017 r. o godzinie 15.30 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W spotkaniu wzięło udział 9 osób. Tematem dyskusji był „Leksykon roślin leczniczych” - Teresy Lewkowicz-Mosiej.

 Klubowicze zdecydowali się na wybranie poradnika o takiej tematyce, ponieważ chcieli przygotować się na spotkanie z zielarzem, które miało odbyć się tego samego dnia w szadkowskiej bibliotece. W słowniku opisanych jest wiele roślin leczniczych, ich właściwości i zastosowanie.

 Klubowicze zgodnie stwierdzili, że „Leksykon roślin leczniczych” jest napisany w przystępny sposób i idealnie wprowadził uczestników do spotkania pt. „Sięgnij po naturalne na przednówku”.

"Idealna rodzina" - Pam Lewis

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 16 lutego o godzinie 15.30. Tematem dyskusji była książka „Idealna rodzina” Pam Lewis. W spotkaniu wzięło udział 6 osób.

Thriller obyczajowy, w którym nic nie jest takie, jakie się wydaje według „Publishers Weekly” .
Z pozory idealna rodzina skrywa wiele mrocznych tajemnic…

Klubowicze zgodnie stwierdzili, że książka wciąga czytelnika.  Z dużym zainteresowaniem śledzi się losy rodziny Carterów.  Zakończenie powieści faktycznie bardzo zaskakuje…

"Kryminalistka" - Joanna Jodełka

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 25 lutego 2016 roku o godzinie 17.00. Omawianą książką była „Kryminalistka” Joanny Jodełki.

*„Spójrz na mnie! Przynajmniej spróbuj. I nie odwracaj książki, nie wgapiaj się w okładkę. Teraz tak nie wyglądam.(...) A ty, jeśli nie masz dość empatii, odłóż natychmiast tę książkę! Oddaj ją komuś. Zostaw na śmietniku. Daj dziecku, niech porwie. Co mnie to obchodzi. Ale nie czytaj dalej. Po co masz mi się przyglądać? Nie będę ładna!(...)  I nie zgaduj, co się stało. I nie myśl, że mnie poznasz. Ja sama nie poznaję tego kogoś, kto teraz jest mną".

Od pierwszych stron powieści poznajemy Joannę, autorkę kryminałów, z pozoru szczęśliwą żonę Krzysztofa. Jej mąż to znany pisarz poradników psychologicznych, który nie potrafi zastosować się do rad, które sam zachwala w swoich publikacjach. Udaje idealnego męża, natomiast w domu zmienia się w toksycznego człowieka. Pewnego dnia Joanna buntuje się, tym samym uruchamia lawinę tragicznych wydarzeń…

Klubowicze zgodnie stwierdzili, że książka wciąga od pierwszej strony i ciekawi do samego końca. Mimo, że ofiary poznajemy dość szybko autorka podsuwa fałszywe tropy co jeszcze bardziej zachęca czytelnika. Świetnie skonstruowany kryminał psychologiczny, zakończenie bardzo zaskakujące…

W spotkaniu wzięło udział 9 osób.

*Fragment książki "Kryminalistka" - Joanna Jodełka

"Przerwana podróż" - Irena Matuszkiewicz

Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w 2016 roku odbyło się 21 stycznia. Tradycyjnie miejscem spotkania była Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Szadku. Tematem dyskusji była powieść  „Przerwana podróż” – Ireny Matuszkiewicz.

Książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza to opowieść o obcych sobie ludziach, których nic z pozoru nie łączy. Jedyną wspólną rzeczą jest fakt, że mieszkają w tym samym mieście i w tym samym czasie znajdują się na tym samym przystanku autobusowym, czekając na ten sam autobus. Każde z nich ma ważne do załatwienia sprawy. Niestety nie będzie im dane wsiąść do autobusu…

Uczestniczki spotkania zgodnie stwierdziły, że książka Ireny Matuszkiewicz to bardzo ciekawa i zaskakująca powieść. Klubowiczki stwierdziły, że książka skłania do refleksji na temat naszego kruchego życia, które szybko możemy stracić. Autorka przez dłuższy czas nie zdradza czytelnikowi co  naprawdę się wydarzyło. Książka warta polecenia i przeczytania.

W spotkaniu wzięło udział 9 osób.

Praktyczny poradnik "Święta w polskim domu"

Kolejne  spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 10 grudnia 2015 r. o godz. 16.00.
W spotkaniu wzięło udział 8 osób.

Tematem dyskusji była książka „Święta w polskim domu”.  Z poradnika można dowiedzieć się jak przygotować dekoracje domu  i stołu. Można skorzystać ze sprawdzonych przepisów na wypieki i potrawy świąteczne.

Na zakończenie opowiadaliśmy o tradycjach i zwyczajach panujących w naszych domach podczas świąt Bożego Narodzenia.  Można było również spróbować świątecznych wypieków przygotowanych przez klubowiczki.

"Odmiana przez przypadki" - Hanna Cygler

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 24 listopada o godz. 16.00. W spotkaniu wzięło udział 7 osób.

Tematem dyskusji była książka Hanny Cygler „Odmiana przez przypadki”. Jest to kontynuacja wcześniejszych powieści ”Tryb warunkowy”, „Deklinacja męska/żeńska” i „Przyszły niedoskonały”.

Zosia po tragicznej śmierci męża Franka Reinerta, który zginął zastrzelony przez byłą pracownicę, wraca do pierwszego męża – Witka Halmana. Ona z powodzeniem zarządza grupą hoteli do czasu kiedy nadciąga kryzys. On jest sławnym dziennikarzem, którego kariera upada po tym jak staje się ofiarą spisku. Krzysiek Halman (syn Witka) postanawia zostać  w Londynie  u babci Wandy i Johna, ponieważ dowiaduje się, że zostanie ojcem. Akcja powieści rozgrywa się m.in. w Gdańsku, Londynie i Warszawie.

Klubowicze stwierdzili, że książkę czyta się z przyjemnością, szczególnym plusem była szybka fabuła powieści.

"Kobiety z Czerwonych Bagien"- Grażyna Jeromin-Gałuszka

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 29.10.2015 o godz. 16.00.

„Kobiety z Czerwonych Bagien” to  historia życia kilku pokoleń kobiet. Opowieść o miłości, samotności,  nienawiści, trudnych wyborach i o mężczyznach, którzy na krótko pojawiają się w życiu bohaterek. Narratorką powieści jest Kornelia, prawnuczka Rosy. Rosa z niecierpliwością oczekuje swych setnych urodzin, ponieważ chce żeby zapisano jej nazwisko w kronikach rodzinnych. Do tej pory nikt z ich rodziny nie dożył tak sędziwego wieku. W powieści poznajemy również losy Julianny, Amelii i Anastazji.

Autorka znalazła doskonały sposób, żeby przyciągnąć  uwagę czytelnika. Akcja dodatkowo urozmaicona legendami i opowieściami, które tworzą magiczną i tajemniczą atmosferę. Podczas spotkania klubowiczki w bardzo pozytywny sposób wypowiadały się o książce. Szczególnie miło wspominały spotkanie autorskie z panią Grażyną Jeromin-Gałuszką, które odbyło się 7 października w naszej bibliotece.

W spotkaniu wzięło udział 5 osób.

"Nielegalne związki" - Grażyna Plebanek

Pierwsze po wakacjach spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 29.09.2015 r. o godzinie 16.00. Miejscem spotkania tradycyjnie była Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Szadku.

Tematem dyskusji była książka Grażyny Plebanek „ Nielegalne związki”.

Małżeństwo Megi  (Magda) i Jonathan (Janusz)  wyjeżdżają do Brukseli. Ona polska prawniczka robi karierę w Komisji Europejskiej. Jonathan jest pisarzem, zajmuje się domem oraz prowadzi kurs twórczego pisania. Mają 2 dzieci: Antosię i Tomasza.  Megi często zapraszana jest na imprezy firmowe. Podczas jednej z nich jej mąż poznaje Andreę, dziennikarkę telewizyjną, narzeczoną szefa Megi…

Podczas spotkania wywiązała się gorąca dyskusja na temat książki i głównego bohatera. Klubowicze różnie wypowiadali się na temat książki. Jednych zachwyciła, a innych troszkę mniej.

W spotkaniu wzięło udział 6 osób.

"Kosmetyka naturalna" - Katarzyna Detka

Ostatnie przed wakacjami spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 23 czerwca 2015 r. o godzinie 16.30. W spotkaniu wzięło udział 6 osób.

Tematem dyskusji był poradnik zdrowia i urody "Kosmetyka naturalna"- autorstwa Katarzyny Detki.

Uczestniczki spotkania dowiedziały się jakie są naturalne metody pielęgnacji skóry twarzy i ciała, jak należy dbać o włosy, dłonie i stopy. Dodatkowym atutem książki są sprawdzone i skuteczne receptury na naturalne kosmetyki, które można zrobić samemu w domu.

Klubowiczki zgodnie stwierdziły, że omówiona książka jest ciekawą lekturą dla każdej kobiety, która lubi dbać o swoją urodę stosując naturalne kosmetyki.

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi