Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Jan Jakub Kolski "Egzamin z oddychania"

W dniu 25.04.2018 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Szadku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. O powieści Jana Jakuba Kolskiego „Egzamin z oddychania” dyskutowały 4 osoby.

„Egzamin z oddychania” to książka o miłości młodej dziewczyny i starszego mężczyzny-reżysera filmowego. Bohaterowie poznali się kiedy Muszelka była 12 letnią dziewczynką i zagrała rolę w jego filmie. Już wtedy dziewczynka wiedziała, że kocha starszego od siebie mężczyznę tylko musi dorosnąć. Po wielu latach Sandow i Muszelka spotykają się i ich uczucie rozkwita.

Zdaniem klubowiczów powieść ta nie należy do najłatwiejszych. Zdania na jej temat były podzielone. Jednym się podobała i twierdzili, że jest godna polecenia, a innym mniej.

"Obok Julii" Eustachy Rylski

22.06.2017 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Szadku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W rozmowie na temat powieści Eustachego Rylskiego „Obok Julii” wzięło udział 6 osób.

„Obok Julii” to melancholijna, troszkę senna powieść, której akcja toczy się pomiędzy rokiem 1948, a współczesnością. We fragmentach opisujących pracę w bazie można doszukać się klimatu podobnego do "Bazy Sokołowskiej" i innych utworów Hłaski. Powieść ta zdaniem jednych była ciekawa i godna polecenia, a zdaniem innych nużąca i męcząca.

"Złodziejka Książek" Markus Zusak

18 maja 2018 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Szadku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W dyskusji na temat książki Markusa Zusaka „Złodziejka książek” wzięło udział 5 osób. Klubowicze byli zachwyceni powieścią, w której narratorem jest Śmierć. Postać bardzo empatyczna i opisująca siebie jako wysłannika Boga. „Złodziejka książek” to powieść o człowieczeństwie i miłości z wojną w tle.

Klubowicze uznali, że jest to jedna z najciekawszych powieści, jakie przeczytali. Zgodnie uznali, że warto ją polecić innym czytelnikom.

Po wakacjach

29.09.2016r. po wakacyjnej przerwie ponownie spotkali się szadkowscy klubowicze. Na spotkanie przyszło 5 osób. Każdy z uczestników spotkania omówił jedną z książek przeczytanych latem i próbował przekonać do niej pozostałe osoby.

"Cienie na księżycu" Zoe Mariott

W dniu 23.06.2016 r. w szadkowskiej bibliotece odbyło się ostatnie przed wakacyjną przerwą spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Na temat książki „Cienie na księżycu” Zoe Mariott dyskutowało 8 osób.

Klubowicze uznali, że jest to trudna powieść. Zawierająca momenty magiczne i dramatyczne. Zdaniem szadkowskich klubowiczów „Cienie na księżycu” są lekturą godną polecenia.

"Sosnowe dziedzictwo" Maria Ulatowska

19.05.2016 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Szadku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W dyskusji uczestniczyło 6 klubowiczów.

Tematem rozmowy była powieść Marii Ulatowskiej „Sosnowe dziedzictwo”.

Zdaniem klubowiczów jest to powieść zbyt naiwna, pretensjonalna i zawierająca zbyt dużą liczbę powtórzeń. Miała być lekka, łatwa i przyjemna, ale niestety nie wzbudziła zachwytu wśród osób dyskutujących na jej temat.

"Pół życia" Jodi Picoult

W dniu 27.04.2016 r. odbyło się kolejne spotkanie szadkowskich klubowiczów. Na spotkanie przybyło 6 osób, które w miłej atmosferze dyskutowały na temat powieści Jodi Picoult „Pół życia”.

Bohaterem powieści jest Luke Warren, genialny przyrodnik, badacz życia wilków. Mężczyzna całkowicie oddał się pracy. Jak sam twierdził: „ci, którzy wybierają świat zwierząt, czynią tak, bo ludzie sprawili im zawód”.

Klubowicze jednogłośnie stwierdzili, że powieść jest godna przeczytania i polecenia innym czytelnikom.

Agata Kołakowska "Niechciana prawda"

W dniu 17.03.2016 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Szadku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W dyskusji wzięło udział 5 klubowiczów. Tematem rozważań była powieść Agaty Kołakowskiej „Niechciana prawda”.

Jest to opowieść o kobiecie, która prowadzi normalne życie. Jednak przychodzi moment kiedy jej życie ulega dramatycznej zmianie. Jedno wydarzenie zmienia jej cały uporządkowany .świat i burzy szczęście.

Klubowicze uznali, że jest to powieść godna przeczytania.

"Podróże Enrique" - Sonia Nazario

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 20 kwietnia o godzinie 15.30, na którym dyskutowaliśmy o książce "Podróż Enrique" - Sonii Nazario.

Oparta na faktach historia chłopca, który wyrusza w bardzo niebezpieczną podróż z Hondurasu do Stanów Zjednoczonych, aby zobaczyć swoją matkę, której nie widział wiele lat. Podczas podróży odbywającej się głównie na dachach pociągów pokonuje wiele przeszkód, aby osiągnąć swój cel.

Klubowicze uznali, że książka "Podróż Enrique" to wstrząsająca historia o miłości, tęsknocie i odwadze, którą każdy powinien przeczytać.

W spotkaniu wzięło udział 7 osób.

 

"Leksykon roślin leczniczych" - T. Lewkowicz-Mosiej

16 marca 2017 r. o godzinie 15.30 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W spotkaniu wzięło udział 9 osób. Tematem dyskusji był „Leksykon roślin leczniczych” - Teresy Lewkowicz-Mosiej.

 Klubowicze zdecydowali się na wybranie poradnika o takiej tematyce, ponieważ chcieli przygotować się na spotkanie z zielarzem, które miało odbyć się tego samego dnia w szadkowskiej bibliotece. W słowniku opisanych jest wiele roślin leczniczych, ich właściwości i zastosowanie.

 Klubowicze zgodnie stwierdzili, że „Leksykon roślin leczniczych” jest napisany w przystępny sposób i idealnie wprowadził uczestników do spotkania pt. „Sięgnij po naturalne na przednówku”.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi