Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

A Ja żem jej powiedziała...

13 grudnia w szadkowskiej bibliotece odbyło się ostatnie w 2018 roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W dyskusji nad książką Katarzyny Nosowskiej „A Ja żem jej powiedziała ..." wzięło udział 6 osób.

W „A Ja żem jej powiedziała…” Nosowska w bardzo trafny sposób opisuje kompleksy i słabości: Kompleks jest jak chip umieszczony głęboko pod skórą. Bezustannie emituje sygnał, dzięki któremu prawda i słabość dają się bezbłędnie wytropić.

Z dużym poczuciem humoru wypowiada się na temat walki ze swoją „puszystością”, związków, mody oraz  świata celebrytów: Jeśli nie chcesz wypaść z obiegu, pamiętaj- publicznie nie możesz mieć na sobie dwa razy tej samej sukienki, twa… twarzy.

Klubowicze uznali, że książkę można również potraktować jako zbiór dobrych rad z przymrużeniem oka:  Jeśli dajesz się poderwać w klubie po browarze, to nie zakładaj, że chłopak ma za paskiem u spodni gałęzie do wicia z tobą gniazda rodzinnego.

Zdaniem uczestników spotkania felietony Kasi Nosowskiej są warte przeczytania i polecenia innym osobom. Bardzo fajna lektura na długie, zimowe wieczory.

Jeśli chcesz wszystkich nabrać, że jesteś naprawdę wyjątkowa, zrób sobie fotkę z ambitną książką, powiedz, że słuchasz tylko jazzu, a na wystawach sztuki współczesnej mów mhm…” – z miną znawcy.

Listopadowe spotkanie

29 listopada 2018 r. o godzinie 15.30 w szadkowskiej bibliotece odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Na spotkanie przybyło 6 osób. Tematem dyskusji miała być książka Katarzyny Nosowskiej „A Ja żem jej powiedziała…”.  Dyskusja nad felietonami Nosowskiej została przełożona na grudzień, ponieważ w trakcie spotkania DKK przyjechał pan Lech Dyblik i opowiadał bardzo ciekawe historie ze swojego życia.

"Gra anioła" C.R. Zafon

18 października 2018 r. o godzinie 15.30 w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Szadku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W dyskusji na temat powieści „Gra anioła” Carlosa Ruiza Zafona wzięło udział 5 osób.

„Gra anioła” jest drugą częścią cyklu „Cmentarz Zapomnianych Książek”. Akcja powieści rozgrywa się w mrocznej i niebezpiecznej Barcelonie w latach dwudziestych. Bohaterem jest młody pisarz Dawid Martin.   Życie młodego człowieka zmienia  się z chwilą otrzymania oferty od tajemniczego francuskiego wydawcy Andreasa Corelliego. Francuz prosi, aby Dawid napisał książkę jakiej jeszcze nikt nie napisał, która może przenosić umysły i serca czytelników.

Klubowicze uznali, że powieść „Gra anioła” jest bardzo wciągająca i intrygująca. Można w niej odnaleźć romans, tragedię i sensację. Według klubowiczów książka warta polecenia innym czytelnikom.

"Kasacja"

20 września 2018 r. o godzinie 15.30 w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Szadku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W dyskusji na temat powieści „Kasacja” Remigiusza Mroza wzięło udział 6 osób.

Piotr Langer, syn biznesmena, zostaje oskarżony o zamordowanie dwóch osób. Wina Langera nie ulega wątpliwości, ponieważ zanim policjanci odwiedzili go w mieszkaniu spędził ze zwłokami dziesięć dni. Adwokatem Langera zostaje Joanna Chyłka, której pomaga świeżo przyjęty aplikant – Kordian Oryński. Bohaterowie zostają wciągnięci w intrygę, której finał  zaskoczy czytelników. „Kasacja” to pierwszy tom cyklu z prawniczką Joanną Chyłką.

Zdaniem uczestników spotkania „Kasacja” to bardzo dobry i porywający kryminał sądowo-prawniczy napisany przystępnym językiem. Według klubowiczów książka warta polecenia innym czytelnikom.

Wszystkie dzieci Louisa

W dniu 27.06.2018 r. w szadkowskiej bibliotece odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W dyskusji na temat książki Kamila Bałuka „Wszystkie dzieci Louisa” wzięły udział 4 osoby.

„Wszystkie dzieci Louisa” to reportaż o początkach banków spermy w Holandii, a przede wszystkim o braku kontroli nad tymi instytucjami w latach 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku. Autor uświadamia czytelnikom, że temat ten jest bardzo skomplikowany, a dzieci poczęte w ten sposób szukają informacji o swoich korzeniach, a kiedy odnajdą muszą zdecydować czy chcą utrzymywać więzi z przyrodnim rodzeństwem.

Zdaniem klubowiczek książka godna polecenia każdemu. Obok tej tematyki nie da się przejść obojętnie. Po zakończeniu lektury czytelnik zastanawia się czy nie ma jakiegoś rodzeństwa gdzieś w świecie. Według dyskutantek ważny był również problem kazirodztwa, do którego opisane przez autora postępowanie lekarzy i dawców mogło prowadzić.

Droga do szczęścia

W dniu 23.05.2018 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Szadku odbyło spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem dyskusji była powieść „Droga do szczęścia” Richarda Yatesa, w której wzięło udział 6 osób.

„Droga do szczęścia” to opowieść, której akcja rozgrywa się w 1955 roku. Bohaterami  książki jest młode małżeństwo mieszkające na przedmieściach w zachodnim Connecticut. April Wheeler kobieta tuż przed trzydziestką, matka dwójki dzieci i żona. Jej mąż, Frank Wheeler, również prawie trzydziestolatek, pracujący w firmie, w której całe życie przepracował jego ojciec, a w której Frank zajmuje się reklamą i public relations. Wheelerowie uważają, że wszystko jest nudne i nie ma rzeczy, która mogłaby sprawić im radość…

Uczestnicy spotkania uznali, że jest to bardzo ciekawa książka, godna polecenia innym czytelnikom.

Jan Jakub Kolski "Egzamin z oddychania"

W dniu 25.04.2018 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Szadku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. O powieści Jana Jakuba Kolskiego „Egzamin z oddychania” dyskutowały 4 osoby.

„Egzamin z oddychania” to książka o miłości młodej dziewczyny i starszego mężczyzny-reżysera filmowego. Bohaterowie poznali się kiedy Muszelka była 12 letnią dziewczynką i zagrała rolę w jego filmie. Już wtedy dziewczynka wiedziała, że kocha starszego od siebie mężczyznę tylko musi dorosnąć. Po wielu latach Sandow i Muszelka spotykają się i ich uczucie rozkwita.

Zdaniem klubowiczów powieść ta nie należy do najłatwiejszych. Zdania na jej temat były podzielone. Jednym się podobała i twierdzili, że jest godna polecenia, a innym mniej.

"Obok Julii" Eustachy Rylski

22.06.2017 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Szadku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W rozmowie na temat powieści Eustachego Rylskiego „Obok Julii” wzięło udział 6 osób.

„Obok Julii” to melancholijna, troszkę senna powieść, której akcja toczy się pomiędzy rokiem 1948, a współczesnością. We fragmentach opisujących pracę w bazie można doszukać się klimatu podobnego do "Bazy Sokołowskiej" i innych utworów Hłaski. Powieść ta zdaniem jednych była ciekawa i godna polecenia, a zdaniem innych nużąca i męcząca.

"Złodziejka Książek" Markus Zusak

18 maja 2018 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Szadku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W dyskusji na temat książki Markusa Zusaka „Złodziejka książek” wzięło udział 5 osób. Klubowicze byli zachwyceni powieścią, w której narratorem jest Śmierć. Postać bardzo empatyczna i opisująca siebie jako wysłannika Boga. „Złodziejka książek” to powieść o człowieczeństwie i miłości z wojną w tle.

Klubowicze uznali, że jest to jedna z najciekawszych powieści, jakie przeczytali. Zgodnie uznali, że warto ją polecić innym czytelnikom.

Po wakacjach

29.09.2016r. po wakacyjnej przerwie ponownie spotkali się szadkowscy klubowicze. Na spotkanie przyszło 5 osób. Każdy z uczestników spotkania omówił jedną z książek przeczytanych latem i próbował przekonać do niej pozostałe osoby.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi