"Kamienica"- spotkanie styczniowe w Naramicach

Tajemnica kamienicy Pod Świńskim Kopytkiem

W pierwszy dzień ferii 29 stycznia 2018r. klubowicze DKK spotkali się w bibliotece szkolnej w Naramicach aby podyskutować na temat przeczytanej książki autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. "Kamienica”. Ogółem uczestników było osiemnaścioro. Do stałych klubowiczów dołączyła dość liczna grupa sympatyków ze Szkolnego Klubu Książki.

Książka Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. "Kamienica" opowiada o mieszkańcach pewnego domu, zamieszkałego przez świnki. Pod postaciami świnek ukryte są charaktery ludzkie.

Pewnego dnia do kamienicy Pod Świńskim Kopytkiem niespodziewanie wprowadza się nowa lokatorka – sympatyczna dekoratorka wnętrz Klara Kwik, świnka obdarzona temperamentem, fantazją i nieposkromioną kreatywnością. Wynika z tego wiele nieporozumień i sąsiedzkich konfliktów, a w tle czai się niepokojąca tajemnica z przeszłości, związana z dziwną (sami przyznajcie!) nazwą kamienicy...

Książka zawiera wiele wątków o miłości, o nienawiści i o zazdrości. Można się z niej wiele nauczyć, pomaga zrozumieć jak patrzeć na odmienność i jak nauczyć się tolerancji. Na szczęście książka kończy się dobrze, ale wiele wskazywało na to, że mieszkańcy kamienicy nigdy nie dojdą do porozumienia. Frapująca powieść z dreszczykiem dla czytelników od lat 8, będąca jednocześnie pełną humoru opowieścią o szacunku dla odmienności, indywidualizmie i niestandardowym podejściu do życia.