"Jak nie czytamy, jak czytamy"- Naramice

W czwartek 01 czerwca, o 8,20 klubowicze DKK Publicznej Szkoły Podstawowej   w Naramicach przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania "Jak nie czytam, jak czytam".

Akcja została zorganizowana przez   redakcję  miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

Zebraliśmy się na skwerku obok szkoły i tak jak to jest w założeniach akcji przez 15 minut dzieci  rozłożone na trawce czytały wypożyczone z biblioteki ulubione książki.

Podczas przemarszu ze szkoły do parku w Naramicach wszyscy uczestnicy akcji  propagowały ideę czytania, niosąc kolorowe transparenty oraz śpiewając radosną piosenkę pt. „Cała Polska czyta dzieciom”.

Podczas przerwy w parku staraliśmy omówić książki, które zdążyliśmy przeczytać podczas tej akcji. Dużym zainteresowaniem okazała się seria „Franklin….” Klubowiczom bardzo podobała się taka akcja i wyrazili chęć częstszych spotkań tego typu. Każdy z osobna omawiał swoją książkę i  powstała ożywiona dyskusja na dany temat.

W akcji wzięli udział wszyscy klubowicze, czyli 12 osób.