"Przygody osmioletniej Neli"

13 lutego  w sobotni poranek klubowicze DKK spotkali się w bibliotece by podyskutować o   książce pt: „10 niesamowitych przygód Neli”. W spotkaniu wzięło udział   dziewięcioro uczestników.

"10 niesamowitych przygód Neli" to zbiór dziesięciu reportaży z egzotycznych miejsc na świecie. Znakomita  książka dla rówieśników autorki. Opracowanie graficzne niezwykle przyciąga uwagę najmłodszych. Kolorowe fotografie, duże litery i prostota języka –wszystko to sprawia, że się przyjemnie czyta. Ośmioletnia Nela w formie krótkich opowiadań zabiera nas na Zanzibar, do Boliwii i Tajlandii, opowiada o tym, co widziała, czego spróbowała i czego się nauczyła.   Krótkie scenki zwykle cytowane są w języku angielskim wraz z polskim tłumaczeniem w nawiasie.   Bardzo ciekawa pozycja dla dzieci, które interesują się podróżami.  Każdy rozdział po prostu trzeba było skomentować, odnieść do swojej wiedzy czy obserwacji.   Niektórym osobom trudno było „wejść w słowo” i wyrazić swoje zdanie.

Zachęcamy do przeczytania tej lektury.