"Labirynt Lukrecji"

23 stycznia 2016r. w bibliotece szkolnej siedmioro klubowiczów DKK skupiło się wokół książki „Labirynt Lukrecji”  Agnieszki Chylińskiej

Książka jest historią dziewczynki o imieniu Lukrecja, opisującej świat dorosłych widziany z własnej perspektywy.   Jej życie jest troszkę inne  niż pozostałych dzieci. Mieszka w dużym domu z rodzicami (którzy są  małomówni, smutni i nie bardzo się kochają), nie ma koleżanek, za to ma babcię i dwie przyjaciółki, z których tylko jedna istnieje naprawdę. Lukrecja jest właściwie sama. Często kłóci się z Mamą, Tata nigdy nie ma dla niej czasu... Pewnego dnia Lukrecji przyśnił się labirynt. Zaraz po wejściu do niego dziewczynka znajduję karteczkę zawierającą polecenie skierowane właśnie do niej. Zgodnie z nim Lukrecja ma przestać  mówić. Za każdym razem, gdy śni się jej labirynt i wchodzi do niego głębiej, znajduje kolejny liścik. Zauważa, że jeśli zrobi to, co jest w nim napisane, spotykają ją miłe rzeczy….

Pięknie ilustrowany Labirynt Lukrecji opowiada o jesiennej szarudze i wiosennym ociepleniu, o dziecięcych smutkach i radościach, a przede wszystkim o tęsknocie każdego z nas za szczęściem.  .
Książka nie tylko dla osób w wieku szkolnym, nastolatek, ale także dla dorosłych  może niektórym wydać się smutna, ale warto przeczytać.