"Mali bohaterowie"- niezwykła opowieść.Naramice

„Mali bohaterowie” – niezwykła opowieść .

10 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie DKK. Uczestniczyło w nim  piętnaście osób. Przybyła do klubu jedna uczestniczka z klasy III – Maja Niemczyńska.

Tematem dyskusji była książka „Mali bohaterowie” autorstwa B. Gawryluk.

Barbara Gawryluk w książce ”Mali bohaterowie” opisuje sześć sytuacji, w których dzieci uratowały komuś życie. I to w różnych miejscach - na wsi, w mieście, na południu Polski i na północy, we własnym domu, na ulicy, nad jeziorem. To są sytuacje, w których dzieci wyróżniają się nie tylko bohaterską postawą, narażając własne życie, ale zachowując także trzeźwość umysłu i błyskawicznie reagując. Wszystkie kończą się szczęśliwie. Jedynie ta dedykacja na początku: „Januszowi [...], który [...] uratował dwie młodsze siostry z pożaru, a ratując najmłodszą, zginął razem z nią w płomieniach" nie daje spokoju i wskazuje, że tego typu historie mogą mieć różny finał.

Książka jest świetnie napisana, w formie mini-reportaży. Doskonale utrzymuje napięcie. Polecana jest jako lektura dla dzieci w wieku szkolnym, przy której, jak przy żadnej innej, emocje biorą górę. Zachęcamy  do przeczytania.