"Tomek i nieskończoność" Biblioteka Publiczno-Szkolna w Naramicach

„Tomek i nieskończoność”

24 marca w bibliotece szkolnej po raz kolejny klubowicze DKK dyskutowali na temat książki Michela Deona pt. „Tomek i nieskończoność.” Na spotkanie przybyło 16 osób. Dyskusja była dość ciekawa, ponieważ część osób opowiadała dlaczego nie przeczytała książki do końca, natomiast inni mówili jak warto było przeczytać ją całą, żeby poznać fabułę.

Na samym początku czytania nie wzbudziła u dzieci zainteresowania, niektórzy przerwali czytanie i czekali na spotkanie, żeby wspólnie ją omówić. Książka wywołuje wiele emocji. Ilustracje też w inny sposób są ujęte, mało wyraziste i nie nadające się do dzieci-straszne.

Po przeczytaniu całej książki i zrozumieniu jej,  doszliśmy do wniosku, że ilustracje jednak idealnie dopasowane są do treści.

Ta książka jest po prostu niesamowita. Autor francuski w mistrzowski sposób ujął temat choroby, samotności i umierania.

Tomek, główny bohater książki boryka się z ciężką chorobą. Jest bardzo słaby, a wszyscy wokół opiekują się nim jak tylko potrafią. Jednak chłopiec najbardziej lubi noce, gdy jest sam. Wtedy przenosi się na "swoją wyspę", gdzie wszystko jest zupełnie inne. Dokładnie takie, jak sobie wymarzył. Lubił to miejsce. Tam nie czuł bólu ani zmęczenia. Czuł się wolny i szczęśliwy, choć samotny. Ale do czasu. Co dzieje się potem, kogo spotkał i czy istnieje nieskończoność? – należy sięgnąć po tę lekturę,  gorąco polecam.