styczniowe spotkanie w BP-S w Naramicach

O Psiej wierności na spotkaniu klubowiczów DKK.

Kolejny raz, bo już dziewiętnasty,  ale w nowym składzie we  wtorek 20 stycznia odbyło się spotkanie klubowiczów DKK w bibliotece w Naramicach. W licznym gronie (a było nas dziewiętnaścioro) omawialiśmy przygody psa  Dżoka   autorstwa Barbary Gawryluk

Od stycznia 2015 r. do DKK przystąpili uczniowie z klasy III i IV.  Wszyscy wyrazili chęć czytania książek, pomimo tego, że nie wystarcza dla wszystkich danego egzemplarza. Obiecują, że są wstanie pożyczać sobie nawzajem, żeby później wspólnie dyskutować.

Książka pt.: „Dżok legenda o psiej wierności” wzruszyła młodych klubowiczów i można było prowadzić ożywioną dyskusję. Oprócz przygód opisanych przez panią  Barbarę dzieci podawały inne  równie interesujące i wzruszające opowieści swoich ulubionych piesków.

Książka, oprócz pięknej treści napisanej prostym językiem, zawiera także kolorowe ilustracje   Głównym ich obiektem jest zabawny psiak z wielkim nosem i okrągłym zadkiem. Są i inni bohaterowie: papuga, łabędź, jamnik Kajtek, pan Nikodem, pani Maria - wszyscy ci, którzy byli dla Dżoka ważni. Ich portrety, obrazy miasta i kręcone jak ślimacznica schody, po których skrada się dym, doskonale wpisują się nastrojem w treść książki. Treść, która nikogo nie pozostawi obojętnym.

Warto przeczytać wzruszającą opowieść o miłości i przywiązaniu psa do swojego właściciela.