Marcowe spotkanie DKK w Naramicach

Kolejne spotkanie DKK w bibliotece szkolnej w Naramicach.

26 marca 2014r.

W gronie 12 osób snuliśmy opowiadania 8 – ciu  książek z serii: Dawno, dawno temu - starożytność i średniowiecze. W tym spotkaniu uczestniczyło i pilnie przysłuchiwało się dwóch nowych sympatyków książki. W nieco innej formie prowadziliśmy dyskusje, ponieważ było więcej  egzemplarzy  do dyskutowania, ale klubowicze jednogłośnie stwierdzili, że  taka forma też im odpowiada.

Natalia Chrobot opowiedziała  o przygodach Adeli i jej przyjaciół w powieści „Cesarz w niebezpieczeństwie” Renee Holler. Akcja toczy się w 1189 roku w zamku na Kruczej Skale. Do zamku ma przybyć cesarz Fryderyk I Rudobrody. Na jego cześć ma się odbyć turniej rycerski. Razem z rycerzami do zamku przyjeżdżają złodzieje, którzy dowiedzieli się o ukrytym skarbie. Adela i jej przyjaciele przeżywają ciekawe i niebezpieczne przygody śledząc rabusiów.

Równie ciekawe  były przygody w następnych książkach, takich jak: „Ślad prowadzi do akweduktu”, ”Tajemnica na Santa Marii”, „Zamach na Pompeje”, ”Spotkanie nad Nilem”, ”Podstępna gra na arenie”, „Mnich bez twarzy” oraz „Tajne stowarzyszenie skorpionów”.

Wszyscy uczestnicy z wielkim entuzjazmem opowiadali  o dawnych dziejach i zwyczajach.

Książki posiadają  słowniczek, obszerną tablice chronologiczną i trudne, ale ciekawe zagadki. Czyta się je jednym tchem, treść przeplatana jest ilustracjami, duża czcionka i mały format.

Warto sięgnąć po tę serię, ponieważ można dowiedzieć się czym zajmowali się ludzie żyjący w tak odległych czasach.

marcowe spotkanie DKK w naramicach Thumbnail Thumbnail Thumbnail