IX spotkanie DKK przy PSP w Naramicach

09 października 2013r. po raz dziewiąty spotkaliśmy się w celu omówienia książki Witolda Gomulickiego pt. „Wspomnienia niebieskiego mundurka”

W spotkaniu uczestniczyło 10 osób. Przyjęliśmy nieco inną formę tej dyskusji, ponieważ każdy miał do przeczytania 2 rozdziały i  po kolei opowiadaliśmy je. Na koniec podsumowaliśmy i wyciągnęliśmy wnioski.

Klubowicze stwierdzili, że losy bohaterów tej książki są bardzo podobne do naszych czasów, pomimo tego, ze książka została napisana bardzo dawno temu. Zapisane są w niej wydarzenia chłopców przebywających w szkole w  czasie zaborów.  Czytelnicy poznali grupkę świetnych, pełnych ideałów i energii młodych ludzi i czytanie o ich przygodach było dla nich przyjemnością. Niektóre sceny przypadły im do gustu np. ze spaniem w trumnie i ze straszeniem ożenkiem po to, by zmobilizować się do nauki.

Język jakim jest napisana książka jest dla czytelnika trochę skomplikowany, dużo wyrażeń niezrozumiałych, przypisów do których należy się odnieść, żeby zrozumieć tekst.

Poza tym świetna lektura zachowująca doskonałe proporcje w opisywaniu spraw historycznych, poważnych i jednocześnie humorystycznych i zabawnych.

ThumbnailThumbnailThumbnailThumbnail