VI Spotkanie DKK w Naramicach

VI spotkanie DKK w Naramicach

26.06.2013r. w bibliotece szkolnej w Naramicach dyskutowano nad przeczytaną książką Isabel Abedi „Oto Lola” Wszyscy obecni członkowie (11 osób) z  sympatią mówili o tytułowej bohaterce Loli.

Lola to pomysłowa, energiczna i zabawna dziesięciolatka. Lola wraz z rodziną przeprowadza się do innego miasta i zaczyna uczęszczać do nowej szkoły. Marzy o tym, by mieć prawdziwą przyjaciółkę i zostać piosenkarką. Niestety, nie jest to proste. Pewnego dnia wysyła do nieba balonik z życzeniem. Jakiś czas później otrzymuje tajemniczy list. Czy wreszcie spełnią się jej marzenia?....

Przeprowadzka dla nikogo nie jest łatwa. Czasem trudno się odnaleźć w nowym miejscu, a zwłaszcza znaleźć znajomych. Książka  „Oto Lola” to historia o przyzwyczajaniu się do nowego miejsca zamieszkania, szkoły. To również opowieść o marzeniach, o których spełnienie trzeba walczyć do końca. Zresztą czasem szczęście jest naprawdę blisko, trzeba tylko chcieć je dostrzec. "Oto Lola" to zabawna, niekiedy wzruszająca książka. Została napisana tak, że łatwo i z chęcią się ją czyta. Powieść urozmaicają ładne ilustracje i sympatyczna okładka. Możecie polecić ją młodszemu rodzeństwu, albo przeczytać dla rozrywki i w celu przypomnienia sobie dzieciństwa.