III spotkanie DKKw Naramicach-relacja

27 marca 2013r. po raz trzeci członkowie DKK spotkali się w bibliotece szkolnej.

Udział w spotkaniu wzięło 13 osób. Omówiona została książka Ulrike Kuckero pt. ”Kłopotnik Pauli”

Uczestnicy spotkania  dogłębnie analizowali postępowanie koleżanek Pauli, krytykowali  ich złe zachowania.   Dzielili się wrażeniami z życia swojego i swoich rówieśników. Jak się okazało takich podobnych przypadków jest wokół nas  dużo, natomiast nie mówi się o tym głośno. Wspólnie zastanawialiśmy się co robić i jak reagować, aby zjawisko to nie narastało. Jednogłośnie stwierdzili, że należy obserwować zachowania koleżanek, kolegów i umieć rozmawiać z nauczycielem, wychowawcą jeśli takie sytuacje mają miejsce w szkole. Tytułowa bohaterka miała jeszcze przyjaciółki, które pomagały jej przetrwać trudne chwile, o wiele gorzej jest tym osobom, co nie mają wsparcia u innych osób i muszą żyć w ciągłym strachu  i niepokoju. Melike, Julia i Marie  to trzy trudne charaktery , które należy niszczyć i zastosować odpowiednie metody działania, aby skłonić do poprawnego myślenia.

Książka „Kłopotnik Pauli” to ciekawa lektura, warta polecenia nastolatkom. Krótkie rozdziały wprowadzają czytelnika w ciekawość co będzie dalej, jak potoczą się losy nękanej bohaterki Pauli. Autorka porusza w sposób przystępny problem mobbingu wśród uczniów w szkole i poza szkołą.

Następne- już IV spotkanie odbędzie się 24.04.2013r. o godz. 16

Serdecznie zapraszamy sympatyków Klubu.

III spotkanie