II spotkanie DDK w Naramicach

27 lutego 2013 roku w   Bibliotece Publiczno-Szkolnej  w Naramicach  odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym omówiona została książka  Pawła Beręsewicza pt. „ Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”  W dyskusji wzięło udział jedenaście  osób, natomiast sześć  osób to sympatycy klubu.

Sam tytuł książki wskazuje, że  mogą śmiało sięgnąć po tę lekturę  zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Uczestnicy w większości zachwycili się dowcipem, szczerością i odważnymi pomysłami  głównego bohatera książki.  Jacek Karaś(pseudonim Pimpuś) wiedzie dość spokojne i pozbawione większych problemów życie, dopóki w jego klasie nie pojawia się nowa  koleżanka. Kaśka Kwiatek  dziewczyna z Nowego Jorku przebojowa i  pewna siebie w dodatku bardzo ładna ,   od początku zyskuje zainteresowanie części grupy płci męskiej. To właśnie w niej, musiał zakochać się Jacek  i wymyśla kilka misternych planów, które mają pomóc mu zawładnąć sercem dziewczyny.. Pomysłów mu nie brakuje, jednak za każdym razem jego plany obracają się przeciwko niemu. Zaś jego koledzy odnoszą drobne sukcesy i zwycięstwa. Był przekonany, że zakochał się bez wzajemności.

Autor  w sposób humorystyczny i żartobliwy opisuje  niepowodzenia zakochanego  Jacka.   Wszystkie przygody, towarzyszące zakochaniu głównego bohatera, są nam w jakiejś części z pewnością znane. Wielu młodych czytelników czytających prezentowaną tu książkę, będzie z pewnością właśnie w momencie zakochiwania się po raz pierwszy, wielu spośród czytelników będzie mieć te same problemy, z jakimi boryka się Jacek Karaś. I właśnie dzięki tej książce mogą  nastolatkowie przebrnąć przez ciężki okres zakochania i wyjść z największych nawet opresji.

Książka napisana prostym językiem, dużą czcionką do tego dochodzą przyjemne ilustracje –kreskówki z pewnością przypadnie młodym czytelnikom do gustu.