Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Historia Pszczół - GBP w Strzelcach Wielkich

Relacja ze spotkania DKK przy GBP Strzelce Wielkie „Historia pszczół”-M. Lunde

Daniela Duchowska

 

            W dniu 29.03.2019 r. o godz. 16.00odbyło się kolejne spotkanie klubowiczek . Na spotkanie przybyło 10 osób. Dyskusja toczyła się o jednym z największych bestsellerów ostatnich lat „Historii pszczół” norweskiej pisarki, Mai Lunde.

Książka przedstawia trzy odrębne historie w różnym przedziale czasowym. Akcja powieści toczy się  w przeszłości/Anglia-rok 1857/ , teraźniejszości/Stany Zjednoczone- rok 2007/ i przyszłości/Chiny- rok 2098/. Spoiwem łączącym te historie są pszczoły-malutkie , niepozorne, ale bardzo pracowite owady.

Pszczoły to jednak nie jedyny temat tej powieści , z ich historią nierozerwalnie związana jest historia ludzi- Tao, Williama i George a , a także ich rodzin. Autorka przedstawia nam trudne relacje , jakie łączą rodziców z dziećmi , ale także niesie pocieszenie pokazując , że są one niezniszczalne bez względu na wszystko.

Omawiana książka to połączenie fantastyki, powieści obyczajowej i katastroficznej. Paniom klubowiczkom wymieniona książka bardzo przypadła do gustu , stwierdziły , że jest  delikatna , zmysłowa , niesie pozytywne przesłanie dla ludzkości i wyraźne ostrzeżenie dla świata. Zwraca uwagę na sprawy istotne dla przyrody i dla ludzi . Tłumaczy ,że każdy człowiek jest częścią  składową społeczeństwa , niczym  pojedyńcza   pszczoła w ulu. Jeśli one wymrą , następni będą ludzie. Historię pszczół można odczytywać na kilka różnych sposobów.

Następne spotkanie DKK  odbędzie się  26.04.2019 r. Omawiać będziemy książkę”Opowieść podręcznej „  Margaret Atwood.

 

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi