Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Niewidzialni

W dniu 31 stycznia 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie klubowiczek. Dyskutowano nad  książką  - reportażem  Mateusza Marczewskiego „Niewidzialni”.

Jest to opowieść  o rdzennych mieszkańcach Australii , którzy byli  tam od zawsze i o białych Australijczykach , jacy po pojawieniu się na nie swojej ziemi , szybko wprowadzili swoje prawa i kazali Aborygenom ich przestrzegać . To  opowieść o ludziach, którzy są dla siebie tak przejmująco obojętni , ze autor pokusił się nawet o tytułowy zwrot „niewidzialni” .

Marczewski Mateusz poświęcił  mnóstwo czasu i wysiłku w dotarciu do zamkniętego świata Aborygenów . Nie należą oni bowiem do rozmownych , nie patrzą w oczy i nie są skłonni do zwierzeń oraz refleksji na temat swego życia.

„Niewidzialni” to dość nietypowy reportaż  .Choć zawiera wiele interesujących informacji , nietrudno o moment , w którym czytelnik naprawdę nie ma pojęcia , o czym czyta . Klubowiczki  negatywnie oceniły ten reportaż , w trakcie czytania musiały wracać po kilka razy do tego co już przeczytały  by upewnić się czy dobrze zrozumiały treść. Książka ma swoją specyfikę ,ciężka do czytania .

Następną książkę  jaką będziemy  omawiać na DKK w lutym  to „Cmentarz w Pradze „ Umberto Eco.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi