Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie plenerowe DKK Strzelce Wielkie

W dniu 28 lipca 2017 roku odbyło się wyjazdowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelcach Wielkich. Klubowiczki wybrały się do miejscowości Wiewiec.

Omawiano książkę autorstwa Doroty Wachnickiej pt. „Farciara”, opowiadającą historię młodej prawniczki Natalii, która wdaje się w wakacyjny romans z mężczyzną, który okazuje się jej… szefem. Autorka przenosi nas w świat korporacji, zagranicznych podróży i ukazuje zarys życia współczesnych, wykształconych  30-latków z dużych miast, w którym pełno jest intryg, romansów, ale także trudnych życiowych decyzji i w którym uczucia też stają w sprzeczności ze zdrowym rozsądkiem.

Obecne na spotkaniu klubowiczki dyskutowały o tym, czy bohaterka powieści podjęła słuszną decyzję uciekając z przed ołtarza i idąc za głosem serca. Książka Doroty Wachnickiej stała się również inspiracją do rozmowy na temat wyższości serca nad rozumem i konsekwencji życiowych decyzji podjętych pod wpływem emocji.

Kolejne spotkanie DKK w Strzelcach Wielkich planuje się na dzień 29 września 2017 roku. Będziemy dyskutować o książce Małgorzaty Karoliny Piekarskiej pt. „Czucie i wiara czyli warszawskie duchy”.

 

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi