Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Rewers" - spotkanie DKK w Strzelcach Wielkich

„Rewers ”

Relacja ze spotkania  DKK przy  GBP Strzelce Wielkie

Daniela Duchowska

                                                                         

                                                                                        W dniu 28.04.2017 r. Dyskusyjny Klub Książki  działający przy GBP Strzelce Wielkie omawiał  książkę „Rewers” Andrzeja Barta . Na  spotkanie przybyło  7 osób.

Rzecz dzieje się w roku 1952, ale co jakiś czas znajdujemy się na początku XXI wieku. Miejscem akcji jest Warszawa, nad którą nie góruje jeszcze Pałac Kultury. Bohaterką książki jest Sabina Jankowska – skromna redaktorka działu poezji w wydawnictwie „Nowina”. Dobiega ona już trzydziestki i wciąż, ku zmartwieniu matki i babci, nie ma adoratora (i tym samym kandydata na męża). Andrzej Bart ukazuje w powieści rodzinę, która w tamtych czasach jest właściwie nieźle sytuowana. Z pewnością ma na to wpływ pozycja brata Sabiny, Arkadego, który maluje propagandowe obrazy dla nowej władzy.

Zło ucieleśnia się w powieści w postaci przystojnego Bronisława Falskiego – adoratora głównej bohaterki. Przez tę postać okaże się, że państwo wie wszystko o swych obywatelach i nic się przed nim nie ukryje, a romans, który miał się skończyć małżeństwem, ma zupełnie inny finał.

Andrzej Bart napisał „Rewers” na podstawie scenariusza filmowego. Czytając mamy wrażenie oglądania kolejnych scen filmowych. Książka podobała się czytelniczkom.

Następne spotkanie DKK  26.05.2017 r.- dyskusja nad poezją Emilii Zimnickiej.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi