Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Złote nietoprze

                                     W dniu 27.02.2015 r. na kolejnym spotkaniu DKK przy GBP Strzelce Wielkie omawiano  książkę Grażyny Jeromin-Gałuszki „Złote nietoperze”  .W  spotkaniu udział  wzięło  8 osób.

Wymieniona  wyżej powieść, to historia dwóch kobiet, Matyldy i Lory, które mimo zupełnie różnych charakterów, muszą razem zmierzyć się z przewrotnym losem. Obie połączyło uczucie do tego samego mężczyzny , Mateusza, obie zostały przez niego skrzywdzone. Razem odkrywają jego mroczną tajemnicę.

Lektura tej powieści wywołała ciekawą dyskusję . Większość  klubowiczek  przeczytała ją z zaciekawieniem i fascynacją. Stwierdzono ,że książka wciąga od pierwszej  strony i czyta się ją szybko .Wielką sympatią obdarzyły klubowiczki  Matyldę. Nigdy w życiu nie zaznała uczucia miłości, ale potrafiła kochać, najpierw zwierzęta , Mateusza , z  czasem obcą dla niej Lorę i jej córkę. Lora natomiast czerpie z życia pełnymi garściami ,lubi zwracać na siebie uwagę , jest przebojowa i nie przejmuje się opinią innych ludzi. Mimo ,że kobiety te są zupełnie inne i na początku się nie znoszą to jednak z czasem potrafią  dojść do porozumienia.

Autorka otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie  literackim „Kolory życia”, dzięki czemu książka została wydana. Zgadzamy się również z opinią  jednego z jurorów konkursu Janusza Leona Wiśniewskiego, że: ”Książkę czyta się jednym tchem”.

Książkę ilustrują zdjęcia obu bohaterek, Lory i Matyldy, na tle ich wiejskiego domu i wiklinowych koszy wyplecionych przez Mateusza.

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK ,które odbędzie się  27.03.2015 r. Do przeczytania otrzymały książkę Magdaleny Witkiewicz  „Zamek z piasku „.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi