Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Babunia" w marcu

Marcowe spotkanie

Kategorie: Relacja ze spotkania DKK przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelcach Wielkich

Utworzono: 30.05.2014r.

Daniela Duchowska

 

            W dniu 28.03.2014r. odbyło się kolejne spotkanie klubowiczek, Uczestniczyło 6 osób. Omawiana książka to „Babunia” Frederique Deghelt.

„Babunia” – opowiada o losach Jade oraz jej babci Jeanne i ich wspólnym życiu w Paryżu. Trzydziestoletnia dziennikarka, chcąc uchronić swoją babcię przed domem opieki, zabiera ją do swojego mieszkania.

Jeanne, babcia Jade, zgadza się na wielką zmianę w swoim życiu. Babunia zamieszkuje u Jade, szybko przyzwyczaja się do nowego życia. Okazuje się, że obie kobiety, choć dzieli je pół wieku, są sobie bardzo potrzebne.

Dzięki spędzonym wspólnie chwilą, dowiadujemy się, że 80-latka ze wsi, potajemnie czytała wiele różnych powieści, chowając je za okładką Biblii. Wnuczka odkrywając sekret swojej ukochanej babci, nie spodziewa się, że to właśnie ona będzie ją wspierać w wydaniu własnej książki. Pomoże jej odnaleźć się po trudnym rozstaniu z ukochanym mężczyzną.

„Babunia” – to książka zapełniona refleksjami na temat życia, wartości, wieku przemijania, tego co było kiedyś i tego co jest teraz. Książka jest ponadczasowa, raczej dla kobiet.

„Babunię”, trzeba po prostu przeczytać.

Niektóre klubowiczki z naszego klubu czytały ją po dwa razy. Najbardziej zaskakujące w książce jest zakończenie, ale ono również czegoś nas uczy.

Klubowiczki otrzymały do przeczytania na następny miesiąc książkę „Zapisane w kościach” Simona Becketta.

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi