Grudniowe spotkanie DKK.

W dniu 20.12.2013 r. o godz. 16.00 odbyło się kolejne spotkanie, ostatnie w 2013 r. przed Świętami Bożonarodzeniowymi. Na spotkanie przyszło 7 klubowiczek.

Tym razem klubowiczki miały do przeczytania książkę Paulo Coelho „Weronika postanawia umrzeć”.

Tytułową bohaterką książki jest dwudziestoczteroletnia dziewczyna ,która mieszka w Lublanie w Słowenii. Weronika nie widząc sensu pozostania na tym świecie,/ które przynosi jej tylko przykre doznania/ postanawia popełnić samobójstwo. Zażywa tabletki nasenne. Po nieudanej próbie samobójstwa trafia do szpitala psychiatrycznego. Tam dowiaduje się, że został jej tylko jeden tydzień życia, gdyż zażyta ilość środków nasennych uszkodziła jej serce ,które zaczyna obumierać. Pobyt w szpitalu  i rozmowy z poznanymi pensjonariuszami/Zedka, Maria, Edward/ uświadamiają jej ,że tak naprawdę nigdy nie była sobą. Nowa sytuacja zmienia całkowicie poglądy dziewczyny. Weronika od tej postanawia żyć.

Dyskusja nad w/w książką była bardzo burzliwa.

Wypowiedzi niektórych klubowiczek:

- książka zmusza do refleksji nad własnym życiem ,uczy doceniania tego co mamy,

- wspaniała powieść ,którą czyta się jednym tchem,

- książka ,która opowiada o chęci do życia, o poznawaniu świata na nowo.

- znając kilka utworów P. Coelho, ta jest jedną z najlepiej się czytających.

- nie lubię stylu Coelha i jego mądrości życiowych, ale „Weronika  …” , to jedna książka ,

- która mi się podobała,

- książka pokazuje, jaki wpływ ma na życie człowieka świadomość o zbliżającej się śmierci.

Książka jest godna polecenia, w której każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie.

Zachęcamy poznać również inne utwory P. Coelho.1)