Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Październikowe spotkanie DKK.

Kategoria: Relacja ze spotkania DKK przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelcach

Wielkich.

 

Daniela Duchowska

 

Kolejne spotkanie DKK odbyło się 25.10.2013 r. W spotkaniu wzięło udział 5 osób.

Klubowiczki omawiały przeczytaną książkę M. Fabera „Bliźnięta Fahrenheit”.

Książka składa się z 17 krótkich opowiadań. Tematyka zawarta w tych opowiadaniach jest bardzo różna .Ukazane są problemy rodzinne i zawodowe, seks , władza- wszystko co składa się na życie ludzkie.

Opowiadania te są przejmujące i poruszające do głębi-kontrowersyjne, czasem błahe. Autor czasem rozśmiesza i ironizuje. Przenosi się w różne miejsca- ze Szkocji na Węgry a stamtąd na Daleką Północ, ze szpitala psychiatrycznego do hotelowej sali konferencyjnej[i]

Poznajemy np. historię matki, która uśmierca swoje dziecko/op. Błahość czynu/,bezimienny bohater ,który nie chce wiedzieć kim jest /op.Kryjówka/,o matce narkomance ,która na pływalni spotyka się z synem./Prawdziwi pływacy/,bliźnięta szukające odpowiedniego miejsca aby pochować swoja matkę/op. Bliźnięta Fahrenheit/.Niektóre opowiadania nie mają jasnego zakończenia, są jakby niedokończone pozostawiają niedosyt –często chciałoby się czytać dalej .

Oto niektóre wypowiedzi klubowiczek:

- najbardziej podobało mi się opowiadanie „Błahość czynu” - historie są straszne i wstrząsające - teksty są dalekie od rzeczywistości , pełne magii i metafizyki - opowiadania wciągające , pobudzające wyobraźnię, - - najbardziej podobały mi się opowiadania „Andy Wraca”, „Mysz” , „Błahość czynu” -opowiadanie tytułowe”Bliźnięta Fahrenheit” jest opowiadaniem  dającym wiele do myślenia -opowiadanie”Wykład o kokosach” najbardziej mnie zanudziło.

Następne spotkanie DKK 29.11.2013 r.e „B i)

 

 

 

                  

 

 

 

               [i]

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi